Čistenie fasád domov – tipy pre majiteľov

Ak sa rozhodnete uprednostniť bývanie v rodinnom dome pred bývaním v bytovke, už vopred musíte rátať s tým, že rodinný dom si vyžaduje oveľa väčšiu starostlivosť, viac vášho času, energie i financií. My sa dnes zameriame predovšetkým na starostlivosť o exteriér vášho domu, konkrétne na starostlivosť o fasádu. Fasáda je totiž jednou z najväčších počiatočných investícií, ktoré musíte pri stavbe alebo rekonštrukcii rodinného domu urobiť. Majitelia domov však často zabúdajú na to, že aj o fasádu sa treba pravidelne a dôkladne starať. Nuž a práve z tohto dôvodu je veľmi dôležité pravidelné čistenie fasád domov.

Čistenie fasád domov

Ako vyčistiť fasádu domu?

Keď sa majitelia rozhodnú, že je najvyšší čas na vyčistenie fasády, prichádza na rad otázka, ako vyčistiť fasádu domu. Možností je viacero. Ak vaša fasáda nie je nijakým spôsobom poškodená, neodlupuje sa, nevytvárajú sa na nej trhliny a praskliny, potom môžete zvážiť svojpomocné čistenie fasád. To sa najčastejšie vykonáva vysokotlakovým čističom a vodou, prípadne rotačnou kefou. Do čistenie fasády môžete zapojiť aj voľne predajné biologické alebo chemické čistiace prostriedky. Ak však s takýmto čistením fasády nemáte skúsenosti, odporúčame ponechať to na profesionálov, aby nesprávnym postupom nedošlo k trvalému poškodeniu fasády.

cistenie fasad domov

Čistenie fasád domov od profesionálov

Ak sa rozhodnete zveriť čistenie fasád domov profesionálom, je dôležité zvoliť si tú správnu firmu, ktorá vám čistenie zabezpečí. Naozaj kvalitné firmy vám ponúknu bezplatnú ukážku čistenia fasády priamo u vás doma – túto možnosť jednoznačne odporúčame využiť. Vďaka ukážke budete mať možnosť zistiť, či bude výsledný efekt spĺňať vaše požiadavky, takisto sa môžete dohodnúť na cene a prípadne priamo naplánovať samotné čistenie. Ak vás zaujíma čistenie fasády – cena, tak tá sa pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový. Na záver ešte dodávame, že profesionálne čistenie fasád domov dokáže vašu fasádu zbaviť nielen bežného prachu a nečistôt, ale poradí si aj s hĺbkovým čistením fasády, vďaka čomu sa môžete zbaviť aj zdraviu škodlivých rias a plesní, ktoré sa na niektorých fasádach tvoria.

admin

Pridaj komentár