Čo obsahuje váš víkendový cestovný kufor?

Balenie sa na víkendový výlet nie je veda, no mnohým robí ťažkosti. Malý cestovný kufor, ktorý by mal obsahovať minimum vecí, a pritom všetko čo chcete je niekedy nezlučiteľné. Nepoviem vám „vezmite si jedny džínsy, jedny tepláky a 2 tričká“, pretože to závisí od miesta, kam cestujete a času či obdobia, v ktorom cestujete. Ponúkam však niekoľko tipov, ako sa zbaliť efektívne.

Zachovajte pokoj

Hlavne tí, čo sa balia na poslednú chvíľu, zvyknú chytiť paniku z toho, čo si zabaliť do cestovného kufra, čo skončí tak, že tam majú takmer všetko a na výlete zistia, že 80% z týchto vecí nepotrebujú. Naopak chýbajú im veci, ktoré nechali doma. Preto je dôležité byť pokojný a sústredený. Vždy začnite najdôležitejšími vecami, ako sú peniaze, doklady, kľúče a mobil. Všetko ostatné je relatívne ľahko nahraditeľné, alebo je možné dokúpiť.

cestovný kufor

Cestovný kufor by mal byť plný len tých najdôležitejších vecí.

Nepodceňujte plastové vrecúška

Zídu sa vždy a všade. Aj keď sama sa snažím plasty využívať čo najmenej, v dnešnej dobe sa im len ťažko úplne vyhnete. A pokiaľ ide o vrecúška, sú mimoriadne užitočné v akejkoľvek situácii, na akejkoľvek dovolenke. Plastové vrecká využijete pri hygienických potrebách, sú praktické na odkladanie a udržiavanie pokope rôznych drobností, a pod. Cestovný kufor ich unesie a až pri konkrétnych situáciách zistíte široké možnosti ich využitia.

Cestovný kufor plný doplnkov?

Doplnky oblečenia v neutrálnych farbách sú vašimi najlepšími priateľmi. Počasie je premenlivé, situácie nepredvídateľné, nálady neočakávané. Doplnky v cestovnom kufri zaberú minimum miesta a ponúknu maximum možností, keď to najviac potrebujete. Neutrálne farby zabezpečia, že sa tieto doplnky ľahko skombinujú s akýmkoľvek outfitom, ktorý si na seba oblečiete. Jednoducho, nič vás neprekvapí.

cestovný kufor

Pred balením sa musíte upokojiť, aby váš cestovný kufor neobsahoval zbytočnosti.

Čo na seba?

Najväčšiu chybu pri zvolení oblečenia robia ľudia takú, že si balia veci do cestovného kufra samostatne. To zn. jedny šaty, dve tričká, dva páry nohavíc, atď… podľa toho, na koľko dní cestujú preč. Môj tip je, aby ste si už doma pri balení zvolili celý outfit od hlavy po päty. Podľa počtu dní, koľko strávite mimo domova, toľko kusov celých outfitov. Viac nepotrebujete. Šetrí to čas aj úvahy o tom, čo na seba. A to, v čom cestujete tam, si oblečte aj na cestu naspäť.

Milos

Pridaj komentár