Ochutnávka vín Morava – skvelý spôsob poznania

Aj po rozdelení Československa v roku 1993 Morava naďalej láka. Morava je úrodný kraj, kde sa darí miestnym pestovať nádherné vinice, vďaka čomu sa tu vytvorila tradícia, ktorá poteší každého vinára. Nachádza sa tu množstvo rodín, ktoré sa výrobe vína venujú dlhé roky. Tie si medzi sebou z pokolenia na pokolenie predávajú tajomstvá výroby, skúsenosti i vedomosti ako docieliť čo najlahodnejšie víno. Súčasťou tejto tradície sa môžete stať aj vy. Ochutnávka vín Morava prebieha pravidelne od júla do septembra. Existujú cestovky, ktoré tento výlet zabezpečujú. Súčasťou nich je doprava priamo do viníc týchto rodín. Väčšinou sa takéto výlety podnikajú cez víkendy. Nechýba sprievodca, ktorý vám pomôže aj s tým najmenším problémom.

Ochutnávka vín Morava

Aj vy môžete byť svedkom výroby chutného vína.

Degustácia a prechádzka krásnymi vinicami – ochutnávka vín Morava

Na dobrodružstvách naprieč vinicami zažijete príjemné degustácie toho najlepšieho, čo rodiny ponúkajú. Medzitým sa môžete s deťmi poprechádzať skrz vinice a užiť si pohľad na sladučké hrozno, z ktorého sa tento legendárny nápoj vyrába. Moravský kraj ponúka nádherné scenérie, a to najmä počas západu slnka, kedy lúče dopadajú na kvetnaté lúky a zelené vinice. Je jedno či ste fanúšikom červeného či bieleho vína. Veľakrát sa pri degustovaní stáva, že konzumenti si obľúbia oboje. Deje sa tak preto, že predtým nemali s jedným či druhým druhom vína dobrú osobnú skúsenosť.

Ochutnávka vín Morava

Doprajte si pohľad na sladučké hrozno.

Buďte priamo pri výrobe vína

Tak, ako kúzelníci taja svoje kúzla, tak aj vinári si strážia svoje tajomstvo. Nielen medzi kúzelníkmi, ale aj medzi vinármi panuje vzájomná rivalita. Jeden chce predčiť druhého a získať výhodu. Preto je vskutku cenná možnosť byť svedkom výroby priamo vo výrobnej hale, kde sa z hrozna vyrába lahodné vínko. Súčasťou takéhoto výletu je vždy aj návšteva tých najlepších miestnych reštaurácií. A kedy chutí vínko najlepšie? No predsa v spojitosti s dobrým jedlom! Ešte váhate nad tým, kde strávite najbližší víkend? Ja určite pri poháriku kvalitného vína.

Petra

Pridaj komentár