Deti milujú detské odrážadlá!

V dnešnej dobe ho má asi každé dieťa a to niekedy aj vo viacerých prevedeniach. Bicykel bez pedálov, inak nazývaný aj odrážadlo patrí medzi tie najobľúbenejšie a najviac využívané detské „dopravné prostriedky“ a to oprávnene. Nenájdete dieťa, ktoré by ho nemalo rado! Jeho najväčšou výhodou je to, že na rozdiel od bicykla sa na ňom dieťa naučí jazdiť takmer okamžite. Nepotrebuje k tomu ani pedále, ani retiazku ba dokonca ani pomocné kolieska a predsa na odrážadlách môžete vidieť jazdiť už ročné deti a to s absolútnym nadšením. Detské odrážadlá sú ideálne na to, aby vaše deti trávili viac času vonku na čerstvom vzduchu a zároveň sa aktívne hýbali. Má ho aj vaše dieťa?

Detské odrážadlá

Odrážadlo pre väčšie deti.

Ako vybrať detské odrážadlá?

Tak ako chceme pre naše deti to najlepšie oblečenie, topánky či hračky, mali by sme chcieť aj najlepšie odrážadlo. Nie všetky detské odrážadlá, ktoré môžete vidieť v obchodoch sú totiž bezpečné a vhodné pre deti, preto by ste mali vedieť rozlišovať kvalitu od nekvality. Kvalitné detské odrážadlá by mali byť pevné a odolné. Tie najlepšie odrážadlá na trhu majú kovovú konštrukciu a to najmä z hliníka, ktorý je ľahučký a nesmierne pevný. Odrážadlá však môžu byť aj drevené, plastové alebo kombinované. Kolesá sú ďalším dôležitým faktorom, ktorý pri kúpe odrážadla netreba zanedbať, pričom v ponuke sú buď plastové, penové alebo nafukovacie. Pochopiteľne prvá možnosť je najmenej šťastnou voľbou, druhá je menším zlom a tretia je ideál.

Detské odrážadlá

A pre tých menších.

Detské odrážadlá – ideálny dar pre každé dieťa!

Vedeli ste, že kvalitné detské odrážadlá pomáhajú deťom rozvíjať motoriku, stabilitu, koordináciu pohybov a zároveň podporujú správne návyky chôdze u tých najmenších? Skôr ako ale nejaké odrážadlo kúpite, uistite sa, či je výška sedadla vhodná pre vaše dieťa. Je dôležité, aby vaša ratolesť dosiahla oboma nohami na zem a to nie iba špičkami, ale celým chodidlom. Ideálne je siahnuť po takom odrážadle, ktoré má nastaviteľnú výšku sedenia, vďaka čomu odrážadlo porastie spolu s vašim dieťaťom a vy tak nebudete musieť kupovať nové už po roku. Darovať dieťaťu odrážadlo je to najlepšie čo pre neho a jeho zdravie môžete urobiť, tak neváhajte ani sekundu!

Petra

Pridaj komentár