Vychádzkové tenisky – bežná každodenná obuv

Tenisky – obľúbená celosvetová obuv pre mužov aj pre ženy. Tenisky sú rôzne – určené na konkrétny druh športu, alebo jednoduché vychádzkové tenisky. Každý doma vlastní aspoň jeden pár tenisiek. Je to základná neformálna obuv pre mužov, ženy aj pre deti. Tenisky sú zároveň hádam jediná obuv, ktorá už ako nová dobre sadne, nikde netlačí a perfektne sa prispôsobí chodidlám.

vychádzková obuv

Vychádzková obuv sa vníma ako neformálna.

Kedy sa nosia vychádzkové tenisky?

Vychádzkové tenisky sú klasickou voľnočasovou obuvou k ležérnemu oblečeniu. Sú ľahké, vzdušné, a ich typickou vlastnosťou je, že sú dostupné v najrôznejších (aj šialených) farbách, napr. krikľavo ružové, vzorované, v neónových farbách, s rôznymi šnúrkami na viazanie alebo s vyvýšenou podošvou na platforme. Aj keď pohľad na tenisky sa o dosť zmenil za ostatné roky (môžeme ich vidieť kombinované so sukňami a elegantnými kabelkami, so sakom alebo s legínami), stále je to športová obuv, a nemala by sa kombinovať so žiadnym formálnym oblečením. To znamená, že nepatrí tiež na formálne akcie a udalosti. Rovnako tak sa nepatrí obuť si takúto vychádzkovú obuv napr. na pohovor do práce, aj keď sa jedná o pracovnú pozíciu športového charakteru.

vychádzkové tenisky

Vychádzkové tenisky sú mimoriadne komfortná obuv.

Rôzne typy tenisiek

Vychádzkové tenisky pre mužov aj ženy je možné dostať v každej predajni s obuvou. Jedná sa o mimoriadne komfortnú obuv. Mnohí, ktorí povedia „mám rozmaznané chodidlá na tenisky“ to hovoria práve preto, že keď raz začnete nosiť tenisky každý deň, len ťažko si zvyknete na akúkoľvek inú obuv. Vychádzkové tenisky sú mäkké a rýchlo sa prispôsobia každému chodidlu ako žiadne iné topánky. Preto si na tenisky zvyknete veľmi rýchlo. Existujú rôzne inovatívne tenisky na vychádzky, ktoré sú na 5 prstov alebo bez hrubej podošvy, ktoré majú pripomínať najprirodzenejšiu chôdzu – naboso. Na trhu nájdete aj vychádzkové tenisky so zaoblenou podošvou (do tvaru loďky), ktoré sú charakteristické ako zdravotné, majú podporovať správne držanie tela a pomáhať lepšie pracovať svalstvu na nohách, oproti teniskám s klasickou podošvou.

Lenka

Pridaj komentár