Domov – vytvorte si vlastné teplo domova!

domov-1

Čo pre vás predstavuje slovo domov?

Domov – to nie je len perfektný a dokonale zariadený byt či dom, ale aj miesto, kam sa celá rodina rada vracia, miesto, kde sa cítite príjemne, bezpečne, jednoducho doma. Vytvoriť domov, ktorý je útulný aj praktický zároveň a ktorý vyhovuje všetkým členom rodiny, nebýva vždy jednoduché. Každý člen domácnosti má predsa iné potreby aj predstavy o bývaní. Niečo iné vyhovuje dospelým členom a úplne iné potreby majú malé deti či dospievajúca mládež.

Pre každého vlastný kútik…

Ak to priestor vášho domu či bytu umožňuje, je vhodné, aby každý člen rodiny mal svoju izbu alebo aspoň nejaké miestečko, kde môže zrealizovať svoju vkus, nápady a predstavu o bývaní. Dá sa to vyriešiť aj tým, že napríklad deti zapojíte do zariaďovania ich izieb. Môžete spoločne vybrať nábytok, dovoliť im rozhodnúť o doplnkoch či farebnom odtieni v akom bude ich izba ladená.

Menej je niekedy viac

Teplo domova – to sú niekedy práve detaily, maličkosti, ktoré z neho vytvárajú útulný domov. Neznamená to však, že treba byt či dom zaplniť množstvom dekorácií a doplnkov, ale skôr platí, že menej je niekedy viac. Preto nie len nábytok, ale aj všetky prvky vášho bývania voľte rozumne a s citom.

Osvetlenie, farby a doplnky pre útulný domov

domov

Naše pocity a náladu ovplyvňuje aj svetlo a farby

Na naše pocity, náladu, ako aj vnímanie celého interiéru má veľký vplyv nie len zariadenie, ale aj svetlo a farby. Správne zvolené osvetlenie dodá svetlo do stredu miestnosti aj do tmavých kútov a iných častí priestoru napr. osvetlené poličky s dekoráciami alebo knihami. Farby v chladnejších odtieňoch budú pôsobiť chladnejším dojmom, rovnako ako použitie kovových materiálov. Teplejší a útulnejší dojem získate použitím dreva a textílií, ako sú napr. závesy či mäkké koberce. Precízne namiešaný farby v rôznych odtieňoch vyrába napr. spoločnosť San Marco.

Príjemnú atmosféru, ktorú vytvára plápolajúci oheň v krbe si síce nemôže dovoliť každý, ale zapálene sviečky tiež dokážu navodiť romantickú atmosféru.

Nezabudnite ani na kvety v podobe izbových rastlín či čerstvých rezaných kvetov vo váze. Kvety rozhodne patria do každého útulného interiéru rovnako ako aj zarámované rodinné fotografie.

Gabika

Pridaj komentár