Rady pred kúpou novej pohovky

pohovky

Viete na čo všetko myslieť pri kúpe pohovky?

Nielenže sú pohovky hlavnou dominantou každej obývacej izby, ale sú aj najpoužívanejším kusom nábytku. Niekto si na pohovke rád poleňoší s knihou v ruke, pre iného má význam pri posedení s priateľmi. No a čoraz častejšie sa stretávame s tým, že pohovka plní aj funkciu postele a slúži nielen na príležitostné, ale aj na každodenné spanie.

Ponúkam vám zopár overených rád

1.       rada preto znie:

Treba si ujasniť, akú funkciu bude pohovka plniť. Mladým ľuďom nerobí problém nízka pohovka, no starší ľudia a tehotné ženy potrebujú vyššiu výšku sedadla (približne 42 – 48 centimetrov). Títo ľudia tiež ocenia priestor pre podsunutie nôh, ktorý im pomáha pri vstávaní. Ak sa chystáte na pohovke denne spať, mali by ste uprednostniť kvalitný spánok, pred dizajnovým sedením. Vyberte si preto pohovku s nedelenou kvalitnou plochou na ležanie.

2.       rada:

Zohľadnite priestorové možnosti. Do panelákovej obývačky, kde sa ráta každý centimeter, len ťažko vtesnáte veľkorysé sedačky, ktoré vidíte v najnovších katalógoch. Dávajte si pozor nielen na podlahovú plochu, ale aj na výšku miestnosti, aby sa nestalo, že miestnosť bude pôsobiť preplnená. A pozor! Pri rozmere pohovky treba zvážiť aj to, ako ju do bytu dopravíte. Problémy vám môže spôsobiť malý výťah, alebo úzke schodisko/dvere.

3.       rada:

Rozpočet. Kúpa pohovky nie je až takou častou záležitosťou, preto sa oplatí investovať aj o čosi viac. Kúpou slovenskej pohovky podporíte nielen našich výrobcov, ale zainvestujete aj do kvality.

pohovky

Držte sa niekoľkých overených rád

4.       rada:

Ujasnite si, aký typ pohovky chcete. Záleží to aj od toho, koľko ľudí chcete usadiť. Môže byť 2- miestna, 3 – miestna, rohová, s taburetkou, s úložným priestorom alebo bez.

5.       rada:

Informujte sa o materiáli, z ktorého je pohovka vyrobená. Pre väčšinu z nás je dôležité, aby bol poťah ľahko udržiavateľný. Veľmi praktické sú preto snímateľné poťahy, ktoré je možné vyprať v práčke.

6.       rada:

Pred kúpou pohovky si vybraný model vyskúšajte na predajni. Zistíte tak, či vám vyhovuje tvrdosť alebo použitý materiál. Následne si môžete prostredníctvom internetu porovnať ceny vybraného typu pohovky u iných predajcov.

Lenka

Pridaj komentár