Last minute Turecko – dovolenka nielen pri mori

Obdobie vytúžených letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Čoskoro vymeníme zimné lyžiarske pobyty na zasnežených svahoch za príjemný relax a opaľovanie na pláži, či prechádzky po prímorských promenádach v známych letoviskách. Medzi tie bezpochyby patrí aj Turecká riviéra. Last minute Turecko pobyty sa už onedlho stanú realitou. Pretože práve Turecko patrí medzi tie dovolenkové destinácie, v ktorých letná sezóna trvá pomerne dlho. Prakticky od skorej jari, až do neskorej jesene. Oficiálna turistická sezóna na Tureckej riviére začína už v priebehu mája a tak už o niekoľko týždňov môžete začať baliť kufre, tašky aj batohy a plánovať cestu do tejto obľúbenej dovolenkovej destinácie. Skôr ako si však vyberiete konkrétne miesto pre pobyt last minute Turecko, máme tu niekoľko zaujímavých tipov na skutočne atraktívne miesta pre strávenie úžasnej dovolenky.

Turecko

Určite si pozrite čarovné miesta, ktorých Turecko ponúka dosť.

Last minute Turecko – Turecká riviéra nie je jediným lákadlom pre turistov

Keď sa povie last minute Turecko, každý si okamžite predstaví známe letoviská Tureckej riviéry, ako je napr. Alanya, Side, Lara či Belek. Okrem týchto atraktívnych lokalít dovolenka v Turecku ponúka aj jedinečnú Egejskú riviéru. Tá sa rozprestiera pozdĺž západnej časti Turecka a je skutočne čarovná. Malebné údolia, vysoké pohoria, množstvo zelene, krásne more, slnečné pláže a letoviská, ako napr. Kusadasi, Bodrum či Marmaris, robia z tejto lokality dokonalé miesto na relax. Last minute Turecko a Egejská riviéra však ponúka oveľa viac ako len dovolenku pri mori.

Last Minute Turecko

Sezóna trvá od jari až do neskorej jesene.

Egejská riviéra a jej najväčšie dovolenkové lákadlá

Letoviská Egejskej riviéry sú ideálne nielen na dovolenku strávenú pri mori, ale sú aj skvelým východiskovým bodom pre rôzne výlety, poznávacie zájazdy a návštevy historických pamiatok. Za návštevu určite stojí napr. slávny EFEZ, skalné hrobky, či Apolov chrám. Okrem toho, pobyt last minute Turecko strávený na Egejskej riviére ponúka nezabudnuteľné zážitky.Takými sú napr. safari na koňoch, delfinárium v Marmarise, celodenné lodné výlety, vodné lyžovanie, či potápanie a šnorchlovanie.

Karin

Pridaj komentár