Dovolenka Grécko vás chytí za srdce!

Len málo dovolenkových destinácií sa svojou krásou dokáže vyrovnať Grécku. Grécko svojou klímou, prírodným, ale aj historickým bohatstvom láka turistov z celého sveta. Dovolenka Grécko to nie sú iba nádherné pláže s jemným bielym pieskom a zafírovo sfarbené more. Ale aj milí ľudia, chutná kuchyňa, bohatá história a v neposlednom rade aj prenádherné grécke ostrovy – jeden krajší ako druhý! Nech už ste v Grécku boli na dovolenku hoci aj tisíc krát, vždy nájdete dôvod na to, aby ste sa sem opäť vrátili, resp. miesto, ktoré ste ešte nevideli. Dovolenka Grécko navyše uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa, tak baľte kufor, vyrážame!

Dovolenka Grécko

Grécko – Santorini

Dovolenka Grécko na ostrove

Nielen samotná pevnina, ale aj okolité grécke ostrovy sa tešia u turistov obrovskej obľube. Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini, Zakynthos, Mykonos, Kos, Elafonisi, Lesbos a mnohé iné vám zaručia, že sa na svojej letnej dovolenke budete cítiť ako v skutočnom raji. Dychberúce pieskové pláže, úchvatný podmorský svet, priezračne čisté more pod hladinou ktorého dovidíte na desiatky metrov, ale aj jedinečná kultúra, krásne domčeky a nezabudnuteľné dedinky na vás čakajú na každom z týchto gréckych ostrovov. Vybrať si len jeden z nich sa vám bude zdať priam nemožné! Dovolenka Grécko je synonymom dokonalej pohody a relaxu. Predstavte si seba ako oddychujete na horúcej pláži, slnko vás príjemne hreje, nohy máte zaborené do jemného bieleho piesku a okolo vás nie je nič len nekonečný oceán a exotika. Aj také je Grécko!

Dovolenka Grécko

Miestna kuchyňa je veľmi chutná.

História ale aj romantika – aj taká je dovolenka Grécko!

Dovolenka Grécko má však toho pre vás prichystané omnoho viac než len pohodu na pláži. Grécko je ideálne najmä pre zamilované dvojice. Veď čo môže byť krajšie ako romantická plavba loďou po okolitých ostrovoch alebo sledovanie západu slnka vo dvojici priamo z pláže? Aj milovníci histórie si tu prídu na svoje. Slávna Akropola v Aténach, archeologický skvost Delfy, Meteora na vrcholkoch skál, akropola Parteón a veľa iných historických pamiatok potešia nielen vaše oči, ale aj srdce. Zamilujete si aj miestnu kuchyňu, ktorá bezpochyby patrí medzi tie najchutnejšie a zároveň aj najzdravšie na svete. Preto ak ešte nemáte zajednanú tohtoročnú dovolenku, vyskúšajte Grécko. Určite nebudete sklamaní!

Petra

Pridaj komentár