Dovolenka pre odvážlivcov – navštívte Černobyľ

Černobyľ – miesto obrovskej jadrovej katastrofy, ktorá sa tu stala v roku 1986. O výbuchu v tamojšej jadrovej elektrárni ste už určite minimálne počuli, ale počuli ste aj o tom, že do tohto územia sa teraz takmer po 30tich rokoch opäť vracajú ľudia? A to s celkom nezvyčajným zámerom, láka ich sem totižto nebezpečná a dobrodružná dovolenka. Zaujalo to aj vás? Tak čítajte ďalej…

Pre koho je dovolenka v Černobyle určená?

Dovolenka v meste a jeho okolí, ktoré bolo ešte pred niekoľkými rokmi vystavené vplyvu obrovskej radiácie – čo sem môže ľudí lákať? No, v prvom rade je to raj pre všetkých nadšených dobrodruhov, pre tých, ktorí si chcú užiť naozaj adrenalínovú dovolenku. Potom je to skvelá alternatíva pre tých, ktorí milujú históriu a chcú si prezrieť mesto, v ktorom sa doslova zastavil čas počas éry komunizmu a Sovietskeho zväzu. Nuž a tretia skupinka ľudí, ktorých dovolenka v okolí Černobyľu láka – sem patria fotografi túžiaci uloviť si tie najlepšie snímky, aké nezískajú nikde inde.

Čo môžete v Černobyľskej zóne vidieť?

Najobľúbenejšími miestami, ktoré turisti navštevujú v Černobyľskej uzavretej zóne, sú napr. opustený lunapark, hotel, nemocnica, štadión či základná škola a škôlka – všetko súčasti mesta s názvom Pripjať. Z týchto miest doslova behá mráz po chrbte, no na druhej strane sú úžasným svedkom minulej doby, keďže takmer na každom mieste nájdete ešte podobizne Lenina či heslá komunistickej propagandy.

Špeciálne ponuky

Dovolenka v Černobyľskej zóne však väčšinou zahŕňa aj návštevu neslávne známej Černobyľskej jadrovej elektrárne či múzea venovaného práve tejto katastrofe. Ponuky jednotlivých cestovných kancelárií, ktoré takýto typ dovolenky ponúkajú sa však líšia a preto môžete naraziť aj na zájazdy, ktorých súčasťou bude stretnutie sa so starými ľuďmi, ktorí ešte stále žijú na tomto území, či prenocovanie priamo v Černobyle.

Hoci sa to môže zdať na prvý pohľad šialené, na internete sa dobrodružná dovolenka v Černobyle stala naozajstným trendom a teda ak sa pre ňu rozhodnete, určite pre vás nebude problém, nájsť si zájazd presne podľa vašich predstáv.

Karin

Pridaj komentár