Dubaj dovolenka – luxus za každým rohom

Toto mesto je známe svojou výstrednosťou a luxusom, ktorý nemôžete prehliadnuť. Predsa zelené pláne, palmy, fontány plné vody, zlaté obklady a vysoké mrakodrapy siahajúce do oblakov sa v púšti nevidia tak často. Mesto prešlo behom dvadsiatich rokov neuveritelnou premenou a stalo sa najrýchlejšie rastúcim mestom sveta. V súčasnosti je známe najmä svojim luxusom, ktorý poskytujú drahé hotely a množstvom moderných nákupných centier. Dubaj dovolenka ale nemusí byť dostupná iba pre boháčov ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí sa trošku uskromniť a nehľadať ubytovanie v hoteloch priamo na pláži a termín návštevy si naplánovať mimo hlavnej dovolenkovej sezóny. V každom prípade to bude veľký zážitok.

Dubaj dovolenka

Mrakodrap Burj Khalifa

Ponuka atrakcií

Ako už bolo spomenuté návštevníci Dubaja vo veľkom obľubujú nakupovanie v množstve tunajších nákupných centier. Poskytujú obrovskú ponuku oblečenia, šperkov, elektroniky a mnoho ďalšieho. V meste sa nachádza aj najväčšie nákupné centrum sveta Dubai Mall. Možnosťou je aj spektrum atrakcií, výletov a aktivít. Z ponuky môžeme spomenúť napríklad dobre známy mrakodrap Burj Khalifa ktorý má 162 poschodí a neuveriteľnú výšku 828 metrov pričom sa možete pozrieť priamo do oblakov. Najmodernejšie múzeum Louvre Abu Dhabi ktoré dokáže nadchnúť umením a históriou. Alebo pomerne nový Dubai Frame ktorý bol postavený behom piatich rokov a slúži ako obria vyhliadka. Na výlet sa oplatí ísť na Dubai City Tour, čo je prehliadka starého aj nového Dubaja za účasti sprievodcu, ktorý Vás oboznámi s najzaujímavejšími miestami. Kedže sme na dovolenke, treba navštíviť aj more a pláže, ktoré sú na dohľad. Jemný piesok a krištáľovo čistá voda sú samozrejmosťou.

Dubaj dovolenka

V Dubaji si môžete kedykoľvek zalyžovať.

Dubaj dovolenka – mieste špeciality

Dubaj je centrom rôznych národností a k tomu patrí aj množstvo chutí a farieb. Na okolí nájdete množstvo reštaurácií ktoré pripravujú rozličné jedlá. Trendom je používanie surovín z miestnych ekofariem. Zaujímavosťou je, že tieto ekofarmy sú lokalizované poblíž dubaja v púšti, ale napriek tomu dokážu produkovať rozličné druhy zeleniny. Hojnosť Dubaja sa neodzrkadluje len na majestátnych stavbách, ale aj na jedálničku. Naraziť tu možete aj na najväčšie jedlo sveta ktoré je zapísane aj v Guinessovej knihe rekordov a je ním plnená ťava. Znie to neuveritelne ale ťava je skutočné plnená. Rozličným druhom mäsa, rýb alebo zeleniny.

Petra

Pridaj komentár