Hračky – kvalita vs kvantita

Hovorí sa, že najľahšie sa darčeky kupujú deťom. No ja mám dojem, že dotyčný, kto túto múdrosť vypustil z úst asi žiadne deti nemal a žiadnym deťom hračky v živote nekupoval. Áno, hračkárstva sú síce plné rôznych hračiek od výmyslu sveta, no čím dlhšie sa na tie hračky pozeráte, tým viac zúfalstva to vyvoláva. Kvantita a kvalita sú totiž dve veľmi rozdielne veci. Určite mi dáte za pravdu keď poviem, že v tej kope krásnych hračiek vlastne ani nič poriadne nie je. Česť výnimkám, pretože našťastie existujú aj hračkárne či e-shopy, kde je sortiment kvalitný aj krásny zároveň. Nanešťastie neexistuje univerzálna hračka, ktorá by potešila každé dieťa. Preto treba vyberať nielen podľa pohlavia, ale aj podľa veku a záľub. Jednoduché však?

hračky

Perfektná drevená hračka pre každé dieťa.

Hračky – keď menej je viac!

Chyba, ktorú v dnešnej dobe robí väčšina rodičov je tá, že svojim deťom kúpia všetko po čom túžia a na čo si ukážu. Spomeňte si na chvíľu na svoje detstvo. Porátajte koľko hračiek ste mali vy. Dve, tri? A aj napriek tomu ste boli spokojní, pretože hračka pre vás bola vlastne všetko. Dokázali ste sa hodiny prehrať aj s obyčajnými drevenými vareškami a hrncami. Nie je nič zlé na tom ,že svojmu dieťaťu chcete kúpiť všetko čo mu na očiach vidíte. Uvedomte si, že dieťa sa s novou hračkou dokáže hrať iba pár hodín či dní a potom upadne do zabudnutia. O to viac ak mu kupujete hračky príliš často! Dieťa si ich jednoducho prestane vážiť a začne ich brať ako nejakú samozrejmosť a to nie je dobré. Takže nabudúce skôr ako mu nejakú hračku kúpite, zamyslite sa a opýtajte sa, či ju naozaj tak nutne potrebuje alebo je to len ďalší rozmar.

hračky

Drevená hračka vo forme puzzle, ktorá určite poteší.

Nadčasové drevené hračky

Tak ako nábytok či bytové doplnky, rovnako aj hračky sú najkvalitnejšie, ak sú vyrobené z dreva. Drevené hračky jednoducho nikdy nevyjdú z módy. Dalo by sa povedať, že nemajú žiadne nevýhody. Sú jednoduché, krásne na pohľad, prakticky nezničiteľné. Chránia životné prostredie, dajú sa dokonca dediť a v neposlednom rade sú bezpečné a netoxické. Drevené hračky navyše rozvíjajú fantáziu, motoriku a detskú tvorivosť a sú vhodné aj pre tie najmenšie deti. Takže smelo do toho! Kúpu drevených hračiek určite neoľutujete.

Sana

Pridaj komentár