Revolver Flobert 6mm nepotrebuje zbrojný preukaz

Na našom trhu so zbraňami sa dajú kúpiť rôzne typy krátkych a dlhých  strelných zbraní, ktoré  sú podľa zákona voľne na predaj od 18 rokov bez nutnosti vlastniť zbrojný preukaz.  Predajcovia majú vo svojej ponuke flobertky, vzduchovky, plynové pištole a revolvery. Mnohí rekreační aj športoví strelci vlastnia niektorú zo zbraní známych pod názvom flobertky. Jedná sa o palné zbrane vhodné predovšetkým k výcvikovým účelom a k športovej streľbe. Využívajú sa aj pre príležitostné strieľanie drobných hlodavcov. Stále populárnejší je revolver Flobert 6mm alebo aj 4mm.

Flobert 6mm náboje s okrajovým zápalom

Flobert zbrane sa stávajú stále viac obľúbenejšie a zaslúžia si pozornosť všetkých fanúšikov zbraní. Revolvery Flobert 6mm alebo 4mm sú voľne predajné osobné zbrane, ktoré môžu slúžiť k výcvikovým účelom a tiež k športovej streľbe, ale iba na redukované vzdialenosti. Charakteristické pre tieto ručné zbrane je, že sú vyrobené s rovnakou presnosťou a starostlivosťou, ako originálne služobné strelné zbrane. Konštrukcia flobertiek a tiež ich dielenské spracovanie je rovnaké ako pri zbraniach dostupných len  na zbrojný preukaz.

Flobertka môže byť aj dlhá zbraň

Flobertka od Luise Floberta

Svoje meno získali tieto zbrane  od francúzskeho podnikateľa Louise Floberta. Bol to zanietený puškár, vynálezca a priemyselník, ktorý zaznamenal veľký komerčný úspech so zbraňami komorovanými na typ náboje s okrajovým zápalom. Aj revolver Flobert 6mm  má úderník mimo os, keďže  náboje majú zápalnú látku v dutom okraji na dne nábojnice. Tieto náboje patria do nižšej výkonovej kategórie. Flobertka je vyrobená z vysokopevnostných tepelne spracovaných oceľových dielov a ľahkých zliatin, ktoré zaručujú dlhú životnosť a spoľahlivosť flobertky.

Dlhé aj krátke zbrane Flobert 6mm

Flobertky sa vyrábajú a dodávajú na trh so zbraňami nielen v podobe  revolverov, ale  aj ako dlhé zbrane. Puška Flobert 6mm  sa používa k nácviku streľby, na lov malých hlodavcov či pre športovú streľbu na kratšiu vzdialenosť. Totožné ovládanie umožňuje použitie revolveru Flobert 6mm  ako bezpečnej výcvikovej zbrane pre majiteľov služobných revolverov.

Dano

Pridaj komentár