Interiérové doplnky sú poslednou bodkou po rekonštrukcii bytu

Rekonštrukcia bytu dá vždy poriadne zabrať a každý, kto sa do nej pustí, sa zväčša nevie dočkať konca. Tí, čo sa ale ponáhľajú môžu mať síce pekné steny, podlahu a celé jadro domu či bytu, no konečný výsledok nedáva pocit domova. Interiér je tzv. surový, chladný a aj napriek tomu, že sa v ňom nachádza nábytok, pôsobí prázdno. Aby sme toto zmenili, potrebujeme pekné interiérové doplnky.

Interiérové doplnky

Interiérové doplnky môžu spľňať nielen estetické, ale aj praktické funkcie.

Interiérové doplnky nemusia byť len zbytočnosti

Mali by ste vedieť, že interiérové doplnky nemusia byť iba nepotrebné zbytočnosti. Môžu to byť tiež praktické doplnky, ktoré aj keď nie denne, no z času na čas využívate. V celom byte môžete použiť ako dekoráciu špeciálne, či zdobené úchytky na dvierka skríň a šuplíkov, unikátne svietidlá (rôzne lampy sú hádam najpraktickejším dekoračným doplnkom v každej domácnosti), riešenie kombinácií farieb môže tiež pôsobiť ako doplnok, ktorý dotvára celkový vzhľad celej miestnosti. Ak máte v kuchyni napr. rohový jedálenský stôl, môžete k nemu využiť tiež rohovú lavicu s úložným priestorom. Na lavicu použiť textilné podsedáky a dekoračné vankúše. Kôš na prádlo v kúpeľni či spálni, tiež môže byť niečo viac ako len potrebná vec do rohu miestnosti. Vyskúšajte napr. čierno-bielu kombináciu z umelého ratanu.

Interiérové doplnky

Štýlové interiérové doplnky.

Ďalšie interiérové doplnky

K ďalším interiérovým doplnkom patria rôzne obrazy na steny, vzorované tapety, veľké zelené rastliny, dekoračné vankúše, rôzne unikátne stolíky (možno pár retro alebo antických kúskov, ktoré dodajú charakter miestnosti), vázy, zrkadlá, svietniky, či na mieru zhotovený nábytok. Rôzne drevené sošky, vázy či fotorámiky sú vždy prínosom v interiéri. Drevo je materiál, ktorý dodáva teplo domovu a preto akékoľvek doplnky z tohto materiálu budú pôsobiť fajn. Vždy je dobré myslieť aj na recykláciu a použiť napr. drevo zo starého nábytku, ktoré je na vyhodenie a prerobiť ho na štýlové interiérové doplnky podľa svojich vlastných predstáv.

Karin

Pridaj komentár