Teakové drevo – perfektný materiál pre výrobu nábytku

teakové drevo

Poličky z teakového dreva.

Keď vyberáme nábytok do interiéru, ale aj do exteriéru, snažíme sa vybrať taký, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale nám bude hlavne dlho slúžiť. To bohužiaľ pri dnešnom nábytku nie je až také samozrejmé. Drvivá väčšina nábytku do interiéru sa totiž vyrába z lacného lamina. To sa nielenže vzhľadom ani zďaleka nepribližuje masívnemu drevu, ale je aj nekvalitné. Takže vám poslúži nanajvýš tak pár rokov. Kvalita sa vždy skrývala za masívnym drevom. Preto ak od svojho nábytku veľa očakávate, musíte voliť materiál, ktorý toho vydrží naozaj veľa. Medzi najobľúbenejšie ešte stále patrí tvrdé dubové drevo, no rovnako skvelou voľbou je aj teakové drevo. To dnes zažíva veľký boom, a to oprávnene.

Zázračné teakové drevo

teakové drevo

Na teakovom dreve sa nemusíte obávať prasklín či iných vád.

Ešte pred pár rokmi by ste o teakovom dreve len sotva počuli, no dnes je tento druh dreviny zárukou dokonalej kvality – jednoducho materiál, ktorý vás nesklame. Teakové drevo je dokonca odolnejšie než náš dub, a to už je naozaj čo povedať. Na rozdiel od dubu však teak nerastie v našich končinách, pretože ide o exotickú drevinu, ktorá má ale jedinečné vlastnosti akými sú napríklad odolnosť a extra dlhá životnosť. Teakové drevo je veľmi tvrdé a ťažké, a to vďaka jeho hustej štruktúre mastného dreva. Nehovoriac o tom, že pri teaku vám nič také ako praskliny na nábytku či iné vady nehrozia a aj po desaťročiach bude váš teakový nábytok vyzerať rovnako ako keď ste si ho prvý krát kúpili.

teakové drevo

Teakové drevo je vhodné aj do záhrady.

Teakové drevo aj do záhrady

Vybrať kvalitné drevo do interiéru nie je až taký problém, ako nájsť vhodnú drevinu do exteriéru. Dokonca ani náš dub nedokáže odolávať nepriazni počasia natoľko, aby na ňom po pár rokoch nebolo vidieť určité nedostatky, no teakové drevo je iné. Teak je totiž najčastejšie používaný práve v záhradách alebo na terasách a to hlavne preto, že teaku nevadí žiadne počasie – neublíži mu dážď, sneh, mráz a dokonca ani intenzívne slnečné žiarenie. Netreba ho natierať špeciálnymi olejmi, pretože jeho životnosť to nijako neovplyvní. Najlepšie je, že vďaka svojej hustej štruktúre a vysokému obsahu oleja, odoláva teak aj plesniam a hnilobe, čo z neho robí dokonalý materiál pre záhradný nábytok.

Gabika

Pridaj komentár