Jak hravě zvládnout malování bez zdlouhavého uklízení (1. část)

malování

Zapomeňte na malování, objednejte si na to firmu

Pokud chcete oživit váš interiér, nejjednodušších způsob jak na to, je znovu ho vymalovat. Ne všichni mají malování v lásce a v malíčku, a právě kvůli tomu se najdou i tací, kteří tento úkol považují za noční můru a ani náhodou je k tomu nic nedonutí. Malování je za noční můru považování z několika důvodů, například kvůli pokapané podlahy, postříkaného nábytku, následnému nekonečnému uklízení nebo nanášení mnoha vrstev na zakrytí veškerých nedostatků a chyb, které vznikly. V následujícím článku si proto povíme pár tipů souvisejících s malováním stěn vašeho interiéru tak, aby vypadaly výborně a bez chyb.

Malování stěn není nic náročného a nepotřebujete k tomu žádný speciální kurz. Pokud se budete řídit kroky, které budou uvedeny níže v článku, zjistíte, že malování je jednoduché a není se vůbec čeho obávat.

Začínáme úpravou povrchu

Ještě než se dostaneme k samotnému malování, je nejdříve nutné provést povrchové úpravy stěny, které se chystáte malovat. Samozřejmě, pokud se chystáte zateplit byt vnitřními omítkami, i toto je třeba udělat ještě na začátku před samotným malováním stěn. Stěny pak musíte zbavit veškerých nečistot (prachu, špína a podobně). Přesně pro tyto účely je určená klasická špachtle. Dále je potřebné vyplnit všechny dírky a praskliny, které se ve zdi nacházejí. I kdybyste si totiž koupili tu nejdražší barvu na trhu, nezakryje vám tyto nedostatky a konečný výsledek může vypadat nepěkně. Co se celého procesu týče, jsou aktivity spojené s povrchovými úpravami těmi nejnáročnějšími a nejméně oblíbenými.

Malování začíná podkladovým nátěrem

malování

Příprava stěny před malováním

Druhým důležitým krokem je nanesení podkladové barvy. Tento krok je potřebné vykonat hlavně v případě, že se chystáte malovat sádrokartonové desky nebo se chystáte přemalovat tmavší odstíny barev. Na podkladovou barvu potom stačí nanést už jenom jednu vrstvu nátěru, tedy vrstvu barvy, kterou chcete interiér vymalovat. Podkladový nátěr se nanáší kvůli tomu, že zlepšuje přilnavost vrchní vrstvy barvy a tím pádem snižuje šance na její sloupnutí.

TIP: Do podkladové barvy přimíchejte malé množství hlavní barvy. Zvýšíte tak schopnost vrchního nátěru zakrýt ten podkladový.

Po nánosu podkladového nátěru však ještě není malování ani zdaleka dokončené. V druhé části tohoto článku se dočtete, jak postupovat dále.

Sana

One Comment

Pridaj komentár