Jedálenské sety prispôsobte priestorovým možnostiam!

jedálenské sety

Jedálenské sety – dominanta každej kuchyne

Každý interiér, či už sa jedná o veľký rodinný dom alebo o menší byt, potrebuje mať vyhradený určitý priestor na stolovanie a vytvorenie jedálne, prípadne na umiestnenie jedálenského kúta. Jedálenské sety sú dominantou každej jedálne, pretože bez jedálenského stola a stoličiek sa žiadna jedáleň nezaobíde a to bez ohľadu na to, či tá vaša je priestranná samostatná miestnosť alebo je súčasťou obývacej izby či kuchyne, prípadne je deliacim prvkom obývacej izby prepojenej s kuchyňou. Samozrejme, aj veľkosť priestoru je dôležitým kritériom pri zariaďovaní, pretože jedálenské sety vyberáme vždy najmä podľa našich priestorových možností.

Ako a podľa čoho však vybrať ten najvhodnejší nábytok?

Jedálenské sety v rôznych prevedeniach

Jedálenské sety pozostávajú z jedálenského stola a stoličiek, ktoré sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, napr. z masívu, drevotriesky, ale aj v kombináciách kovu a skla. Ak túžite po naozaj kvalitnom nábytku, určite vás nesklamú jedálenské sety z masívneho dreva, ktoré vám vydržia slúžiť veľa rokov. Pri lacnejších variantoch, ako sú napr. jedálenské sety z drevotriesky, je potrebné vyberať si len naozaj kvalitné prevedenie a spracovanie. Ak budú stôl so stoličkami súčasťou kuchyne či obývačky, je potrebné ich materiálovo aj farebne zladiť s celým interiérom. Ak si však môžete dovoliť aj samostatnú jedáleň, siahnite pokojne aj po komplexnej jedálenskej zostave, ktorej súčasťou je nielen stôl so stoličkami, ale aj ďalší nábytok vhodný do jedálne (napr. príborník).

jedálenské sety

Netradične ale štýlovo

Jedáleň zariadená netradične

Ak túžite po niečom netradičnom alebo by ste chceli svoj jedálenský set či celý priestor trochu oživiť, skúste zaujímavo skombinovať stoličky. Veľmi netradične pôsobí sedenie, kde každá stolička je vzhľadovo úplne iná a predsa spolu dokonale ladia. Je to typické najmä pre zariaďovanie interiéru v eklektickom štýle, kde sa kombinuje staré s novým či klasika s moderným štýlom. Nezabudnite však ani na praktické záležitosti, napr. že výška sedenia by mala byť pri všetkých stoličkách jednotná.

Zaujímavo a netradične budú v interiéri pôsobiť napríklad aj transparentné stoličky.

Sana

Pridaj komentár