Vyberáme pohovky

Pohovky

Rozkladacie pohovky nahradia posteľ pre návštevy

Ak si chcete vybrať najlepšiu pohovku mali by ste kúpe venovať toľko času ako by ste kupovali auto. Nákup pohovky patrí medzi hlavné investície a finálnym kritériom pre výber by mala byť pohodlnosť.

Neponáhľajte sa

Doprajte si dostatok času na vyskúšanie pohovky. Pokiaľ si na ňu sadnete len na niekoľko sekúnd nezískate kompletný obraz ako sa vám bude spolunažívať. Dobrý predajca to chápe a preto vám pri skúšaní vyjde v ústrety. Pri skúšaní rôznych polôh si nezabudnite dať dole topánky, takto by predajca nemal mať žiadne námietky.

Vyskúšajte rôzne štýly

Vyskúšajte všetky možné štýly pohovky, a uistite sa, že ich skúšate štýlom akým by ste pohovku používali doma. Páči sa vám sedieť s nohami do klbka? Radi si na pohovku ľahnete? Ako sa cítite keď sedíte v strede? Zvážte výšku a hĺbku sedenia. Rozkladacia pohovka by mala byť ľahko manipulovateľná. Keď sedíte mali by ste cítiť dobrú podporu v sedacej a chrbtovej časti.

Testujte rôzne výplne

Pohovky

Otestujte si pohodlnosť pohovky pred kúpou priamo v predajni

Každý človek považuje za pohodlné niečo iné. Niektorí ľudia sa do pohovky takzvane ponoria iní dávajú prednosť pevnejšiemu sedeniu. Skúste viac výplní sedacích matracov aby ste našli tú správnu kombináciu tvrdosti a mäkkosti. Pamätajte, že výplň sedacej časti a chrbta nemusí byť rovnaká ak nechcete.

Vyskúšajte rôzne povrchové úpravy

Každá látka, z ktorej sú pohovky vyrobené vám dodá iný pocit. Môže sa vám páčiť vzhľad so silnou textúrou tkaniny, ale bude sa vám páčiť aj na dotyk? Máte pocit, že povrch je príliš šmykľavý? Nepáči sa vám aký zvuk vydáva koža pri presune váhy? Pohovky, ktoré ich majitelia využívajú neustále, by mali požiadavkám vyhovovať na sto percent. Pri zvažovaní textílie pozerajte či sa látka nekrčí. Ak je látka krčivá znamená to, že je látka tenšia a môže sa po čase ošúchať alebo pretrhnúť. Pohovky z nekrčivých látok vám naopak vydržia roky v pôvodnom stave.

Lenka

Pridaj komentár