Jesenné dekorácie v oranžových odtieňoch

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Pre mnohých sú 4 ročné obdobia a meniace sa počasie, nálada, pocity, oblečenie a farby, niečím výnimočným a vždy sa tešia na to nasledujúce. Jeseň je farebná, melancholická a čarovná. Chladnejšie dni, ktoré ešte občas sprevádza babie leto, nás upozorňujú na príchod zimy a koniec roka. Pre mnohých je to akási mentálna príprava na rozlúčku a radi si to zdôrazňujú aj rôznymi dekoráciami. Jesenné dekorácie často vidieť v zemitých oranžových odtieňoch, čo je pochopiteľné vzhľadom k farbám prírody v tomto období. V oranžovej vidieť najmä opadávajúce jesenné lístie zo stromov, oranžové sú tekvice, ktoré sú symbolom sviatku Halloween, oranžová je farba ohňa, ktorý si v krbe zapálime na zahriatie počas prvých chladnejších dní.

jesenné dekorácie

Jesenné dekorácie môžu byť úplne jednoduché a pritom maximálne účinné

Jesenné dekorácie doma aj vonku

Jesenné dekorácie by mali pripomínať najkrajšie momenty jesene. Ak vám oranžovej príde veľa, skúste ju doplniť inými zemitými farbami – predovšetkým zelenou, hnedou, šedou a červenou či žltou. Môžete použiť drevo a rôzne sušené plody prírody z tohto obdobia. Sú to napr. gaštany, slnečnice, šišky, orechy, už spomínané tekvice, sušené lístie, mach a pod. Niektoré ozdoby si môžete vyrobiť sami, iné nájdete v bohatej ponuke rôznych obchodov alebo e-shopov. Jesenné dekorácie môžu zdobiť váš interiér – okná, stôl, svietidlá, sedačku, schody či steny; alebo aj exteriér domu – záhradu, domové dvere, vonkajšie parapety okien, chodník, atď.

jesenné dekorácie

Sviečky medzi jesennými dekoráciami nesmú chýbať

Čo použiť na jesenné dekorácie?

Sviečky sú rovnako príjemným doplnkom a na jeseň prinášajú pocit tepla a útulnosť do domácnosti. Klasické sviečky si môžete rôzne vyzdobiť napr. pomocou škoricových tyčiniek či kukurice, môžete použiť dutú tekvicu ako dekoračný črepník, do ktorého naaranžujete jesenné kvetiny, obrazy na stenu môžu tvoriť otlačky rôznych listov. Sušené krúžky citrónov, pomarančov a jabĺk sú tiež skvelými pomocníkmi pri vytváraní jesenných dekorácií. Veniec na dvere môžete ozdobiť gaštanmi a sušenou farebnou kukuricou. Ak chcete zapojiť do dekorácií aj textílie, zvoľte klasické plátno alebo ľanovú textíliu. Arašidy alebo škrupiny z arašidov môžu byť ozdobou v sklenených svietnikoch, alebo v misách s potpourri (sušenými kvetinami a bylinkami).

 

Gabika

Pridaj komentár