K návrhu dokonalej kuchyne vám pomôže kuchynské štúdio

Na začiatok by ste mali mať aspoň nejakú predstavu

kuchynské štúdio - plán

Návrh/nákres kuchyne

Predtým, než oslovíte odborníkov v kuchynskom štúdiu, mali by ste si dobre premyslieť svoje predstavy, prípadne dohodnúť sa s partnerom a s rodinou, s ktorou budete vašu domácnosť zdieľať. Rozmyslite si, akú by ste chceli mať kuchynskú linku (veľkosťou, rozložením, štýlom), odmerajte si celý priestor – šírku aj výšku stien, niekde do nákresu si zaznačte umiestnenie okien a dverí, prípadne tiež prívod vody, plynu a elektriny. Je tiež dobré pouvažovať, kde by ste radi mali spotrebiče, chladničku, práčku, umývačku riadu…

Na rad prichádza kuchynské štúdio

Takto pripravení a s určitou predstavou o novej kuchyni, ktorá by vám najviac vyhovovala, môžete potom navštíviť kvalitné kuchynské štúdio, kde vám odborne poradia, pripravia 3D návrhy vašej novej kuchyne a pomôžu zostaviť bezchybnú a plne funkčnú kuchynskú linku presne podľa vašich predstáv. Súčasťou plánovanej kuchyne by malo byť aj odborné zameranie priestoru pre novú kuchynskú linku (u vás doma) povereným  pracovníkom, a tiež konečná odborná montáž, aby sa predišlo chybám, ktoré by sa neskôr ťažko naprávali.

Finančná investícia a výber dodávateľa

kuchynské štúdio

Kuchynské štúdio vám pomôže k realizácii vašej kuchyne snov

Pri obstarávaní novej kuchynskej zostavy je potrebné počítať s väčšou finančnou investíciou, a preto je dôležitý aj správny výber dodávateľa. Najlepším a osvedčeným spôsobom ako si vybrať kvalitnú a serióznu firmu, sú odporúčania a referencie od ľudí, ktorí už mali  aj osobnú skúsenosť s konkrétnym kuchynským štúdiom či predajňou.

Dôležitým meradlom kvality je aj profesionálny prístup, poskytnuté záruky aj ponúkané služby. Spravte si menší prieskum u viacerých dodávateľov a až potom sa rozhodnite. Pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma (napr. čo všetko je v cene plánovanej kuchyne a čo bude potrebné si priplatiť). Kvalitné kuchynské štúdio má personál, ktorý by nemal mať problém všetko vám ochotne a dôkladne vysvetliť.

Dizajn a úložný priestor

Kuchynské štúdio

Úložný priestor je základom dokonalej kuchyne

Pri výbere novej kuchyne je dôležitý nielen dizajn a vzhľad kuchynskej linky vrátane povrchovej úpravy, ale aj dokonale prepracovaný úložný priestor, ktorý dokáže využiť každý milimeter, preto pri plánovaní kuchyne nezabúdajte na dostatok priestoru pre všetky spotrebiče, zásoby potravín, hrnce či varešky a všetko, čo je v kuchyni nevyhnutné.

Súčasné premyslené otočné mechanizmy, rôzne plnovýsuvy, čelné výsuvy, výsuvné koše, priehradky  či veľké zásuvky umožňujú dokonalú organizáciu, ktorá je pre fungovanie každej modernej kuchyne nevyhnutná.

Myslite aj na pohodlné sprístupnenie rohov kuchynskej zostavy, ktoré sú ťažšie dostupné, a práve spomínané otočné mechanizmy umožnia dokonale využiť aj takýto priestor, a zároveň k nemu zjednodušiť prístup.

Súčasťou kuchynskej linky je aj pracovná plocha, ktorú tvorí pracovná doska, drez, batéria, ale tiež úchytky, a práve kuchynské štúdio je tým pravým miestom, kde vám pomôžu naplánovať vašu novú modernú kuchyňu do posledného detailu.

 

Zuzka

Pridaj komentár