Plastové okná sú stále „IN“

Plastové okná

Plastové okná sú veľmi obľúbené

Okná, rovnako ako aj dvere, sú nevyhnutnou súčasťou každej budovy, rodinného domu či bytu a výrazným spôsobom sa podieľajú na architektúre domu. Okná slúžia na presvetlenie priestoru denným svetlom, na prevetranie, umožňujú vizuálny kontakt medzi interiérom a exteriérom a zároveň celý charakter domu esteticky dopĺňajú. Ak si práve vyberáte vhodné okná do svojho nového domu či meníte svoje staré okná za nové, mali by ste mať určitý prehľad o tom, čo by mali kvalitné okná spĺňať a na základe akých kritérií si zvoliť tie správne. Na výber máte hneď niekoľko možností prevedenia, napr. drevené,  hliníkové či plastové okná.

Najmä plastové okná sú už niekoľko rokov veľmi vyhľadávané a obľúbené.

Plastové okná a ich kvality…

Ak sa rozhodnete pre plastové okná, jedným z hlavných kritérií by mali byť ich dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti,  aby sa zabránilo tepelným stratám a tým aj zvýšeným nákladom na kúrenie. Kvalitný okenný rám, zasklenie aj tesnenie musia byť samozrejmosťou, aby odolali vplyvom počasia. Kovanie okna musí byť tiež kvalitné a najlepšie celoobvodové.

plastové okná

Výmenu okien za plastové nechajte na odborníkov.

Plastové okná sú z hľadiska údržby bezproblémové a okrem bežného umývania si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ich výhodou je tiež dobrá tepelná ochrana a odolnosť voči vplyvom počasia, dlhá životnosť aj schopnosť dobre držať tvar či odolnosť voči hrdzaveniu.

Správna voľba predajcu je dôležitá…

Trh je predajcami plastových okien doslova preplnený, preto je polovicou úspechu už len to, že vyberieme toho správneho a seriózneho. Základom je teda vybrať spoľahlivú firmu, ktorá je známa a na trhu má dobré meno už aj niekoľko rokov. Seriózna firma zvyčajne poskytuje v rámci svojich služieb (často bezplatne) zameranie okien vrátane vypracovania cenovej ponuky a poradenstva, ale aj demontáž a odvoz starých okien a predovšetkým profesionálnu odbornú montáž nových plastových okien aj so začistením. Bez problémov by vám tiež mala predložiť platné certifikáty štátnej skúšobne a umožniť dostatočne dlhú záručnú dobu.

Mato

Pridaj komentár