Kapverdy – nepoškvrnený raj!

Prenádherných dovolenkových destinácií je na svete nespočetne veľa. Nájsť takú, ktorá ešte nie je poznačená masovým turizmom je už o niečo zložitejšie. Každý z nás predsa túži stráviť svoju dovolenku na panenských plážach, kde sa nebude potkýnať o iných ľudí. Veď o tom je predsa oddych alebo nie? Kapverdy vám toto všetko splnia! Zamilujete si ich pre dokonalé piesočnaté pláže, čisté more, či fascinujúci podmorský svet. Ale aj pre nepoškvrnenú prírodu, kde na vás čaká mnoho krásnych miest. Toto pomerne neznáme tropické súostrovie obmýva teplá voda Atlantického oceána a je to exotická destinácia, ktorá rozhodne stojí za vašu pozornosť.

Kapverdy

Kapverdy nie sú len pláže.

Piesok, slnko a božské ticho – aj také sú Kapverdy!

Kapverdy sú synonymom slnka a dokonalej dovolenkovej pohody. Je to miesto, kde prídete hlavne oddychovať a vypnúť z každodenného stresu, utiahnutí niekde pod palmou s nohami zaborenými do toho najjemnejšieho bieleho piesku a vychutnávate si to božské ticho. Kapverdy tvorí 9 obývaných ostrovov, z ktorých si môžete vyberať – Santiago, Fogo, Brava, Sal, Maio, Boa Vista, Santo Antao, Sao Vicente a Sao Nicolao. Každý z nich je niečím jedinečný a má svoje osobité čaro. Na niektorom máte pocit, že ste v pustej mesačnej krajine, iný je zelený a rozkvitnutý ako rajská záhrada. Na ďalšom môžete ležať na bielych plážach a vychutnávať si dokonale čisté more, inde zase štverať po kopcoch a takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Kapverdy

Kapverdy – pláže, slnko, čisté more.

Kapverdy a hlavné mesto Praia

Dovolenka na Kapverdách by sa rozhodne nemala zaobísť bez návštevy jej hlavného mesta. Praia je čarovné miesto postavené na náhornej plošine s pôvodnými koloniálnymi budovami a významnými historickými stavbami. Medzi najväčšie turistické atrakcie patria portugalské delá rozostavané pozdĺž prístupových ciest, ale aj budova radnice, Justičný a Prezidentský palác či budova parlamentu. Tieto ostrovy však svojim návštevníkom ponúkajú aj jedinečnú možnosť okúpať sa v jazere Salinas so zázračnou liečivou vodou alebo si zájsť na ostrov Santo Antao a vidieť naživo skutočné sopky, krátery či bohatú zelenú vegetáciu všade navôkol. Takže baľte kufor a odleťte na to najúžasnejšie miesto na zemi – odleťte na Kapverdy!

Milos

Pridaj komentár