Kreatívny kinetický piesok – darček pre dieťa

Kupovanie darčekov pre deti sa možno zdá ako jednoduchá úloha, no nie je to ani zďaleka také ľahké. Obchody sú síce preplnené hračkami od výmyslu sveta, no sú buď nekvalitné, pridrahé alebo dieťa vôbec nezaujmú. Navyše povedzme si pravdu, deti už vo svojej izbe majú takmer všetko, čo vám v hračkárni ponúknu a tak sa môže zdať kúpa zaujímavého darčeka pre dieťa doslova nemožná. Pravdou ale je, že žiadna hračka nemá taký veľký úspech ako hračky kreatívne, kde deti musia zapojiť svoj rozum, fantáziu a hlavne ruky. Plastelína, maľovanie, navliekanie korálok, skladanie kociek a dnes tak obľúbený kinetický piesok sú tie tipy darčekov, ktoré vaše deti určite tak rýchlo neomrzia.

kinetický piesok

Kinetický piesok vaše dieťa hneď tak rýchlo neomrzí.

Antistresový kinetický piesok

Kinetický piesok je taký malý zázrak, ktorý dokáže (nielen) vaše dieťa zamestnať aj na niekoľko hodín a vy si tak môžete konečne vyložiť nohy a relaxovať. Alebo môžete modelovať s pieskom aj vy, pretože kinetický piesok neočaril len detské publikum, vo veľkom mu holdujú aj dospeláci. Je to hlavne preto, že  pôsobí antistresovo a hranie s ním upokojuje a zároveň podporuje fantáziu. Navyše je to veľmi príjemný na pocit, veľmi hebký a nezanecháva na vašich rukách žiadne nečistoty, čo sa napríklad o plastelíne povedať nedá. Tento piesok sa sype ako ten klasický, ale aj tečie ako voda pomedzi vaše prsty. Je to naozaj zaujímavý darček, ktorý poteší každé dieťa.

kinetický piesok

Kinetický piesok sa dá formovať do rôznych tvarov.

Kinetický piesok je neškodný

Ak chcete vašemu dieťaťu spraviť skutočnú radosť, nekupujte mu oblečenie či topánky, darujte mu tento kreatívny piesok a tie iskričky v jeho detských očiach vám budú stáť zato. Na svete snáď neexistuje dieťa, ktoré nemá rado kinetický piesok. Je ekologický, netoxický a hygienický, pretože sa na ňom neudržia žiadne baktérie. Okrem toho sa nemusíte báť žiadneho neporiadku a piesok z rúk ľahko umyjete obyčajnou vodou. Práca s kinetickým pieskom je veľmi zábavná, piesok sa ľahko tvaruje, pri modelovaní sa nedrolí, nelepí sa a čo je najlepšie, je určený na opakované použitie.

Karin

Pridaj komentár