Kreslá sú späť!

Aj vy ste si všimli, že sa v časopisoch o bývaní stále viac objavujú kreslá v obývacích priestoroch? Vidieť ich môžete v zaujímavých dizajnoch a niekedy pri pohľade na ne aj zabudnete, že slúžia iba na obyčajné posedenie, pretože vyzerajú skôr ako šperk v interiéri. Je to tak. Kreslá zažívajú veľký comeback a dnes už asi ani nenájdete domácnosť, v ktorej by nemali aspoň jedno útulné kreslo, kde si domáci môžu odpočinúť a aspoň na malú chvíľku zabudnúť na problémy tohto sveta. Niekedy sa dokonca zdá, že ani sedačka či pohovka vám neposkytnú toľko komfortu ako obyčajné kreslo. Každý člen vašej domácnosti ho bude milovať a tým nemyslíme len vás a vašu rodinu, ale aj domácich miláčikov, ktorí vás tam nebudú chcieť ani pustiť.

kreslá

Jedinečné kreslá môžete dnes nájsť v každej lepšej predajni s nábytkom

Ako vyberať kreslá?

Keď vyberáte kreslo, musíte si najprv ujasniť, kam ho chcete umiestniť a či chcete, aby ladilo s vašou sedačkou alebo si prajete mať kreslo, ktoré bude dominantným kusom nábytku v miestnosti a jeho dizajn sa bude od ostatného nábytku líšiť. Dôležitá je aj veľkosť kresla. Príliš veľké kreslo v malej miestnosti vyzerá komicky a rovnako to platí aj naopak – malé kreslá v priestrannom interiéri zbytočne zaniknú, preto voľte zlatú strednú cestu a výsledok bude stáť za to. Pevnosť konštrukcie je ďalším faktorom, ktorý netreba zanedbať, pretože na povrchu môže kreslo vyzerať luxusne, no ak má labilnú konštrukciu, vydrží vám len pár rokov a môžete kupovať zase nové. A ako bonus, pri výbere kresla si môžete aj zainvestovať a kúpiť také, ktoré má okrem iného aj polohovanie nôh a chrbtovej časti pre vaše dokonalé pohodlie.

kreslá

Aké kreslá sa páčia vám?

Kreslo vždy inak

Drevené kreslá, hojdacie, látkové, kožené, záhradné, otočné, rohové, čalúnené, luxusné… a takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Zadovážte si aj vy svoje útulné kreslo, skrášlite ho peknými doplnkami do bytu a postavte si ho napríklad k oknu skadiaľ máte krásny výhľad. Alebo si kreslo nechajte blízko vašej knižnice a čítanie kníh bude pre vás zážitkom. Kreslo patrí medzi najviac namáhaný kus nábytku a preto by malo mať poťahovú látku, ktorá je nielen príjemná na dotyk a odolná voči oderu, ale mala by sa dať aj jednoducho čistiť, čím si výrazne uľahčíte starostlivosť o vaše kreslo.

Zuzka

Pridaj komentár