Kedy si kúpiť zbraň s názvom „flobert“?

Flobert

Puškár Louis Flobert, ktorý ako prvý predstavil náboj s okrajovým zápalom

Ak máte aspoň aký-taký prehľad, čo sa týka zbraní a streliva, určite vám slová ako flobert či flobertka nebudú úplne cudzie. Flobertka je pomerne nenáročná, ale zato veľmi praktická a spoľahlivá strelná zbraň určená pre náboje s okrajovým zápalom. Pomenovanie flobert tieto známe zbrane podedili podľa mena známeho francúzskeho puškára a vynálezcu Luisa N.A. Floberta, ktorý sa výrazne pričinil o vynájdenie prvého náboja s okrajovým zápalom používaného práve do zbraní flobert. Pre koho je však tento typ zbrane určený, na aké účely sa najčastejšie využíva a či je potrebné aj vybavenie zbrojného preukazu, ak chcete vlastniť tento typ zbrane? To všetko sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Zbraň, ktorú môžete vlastniť aj bez povolenia

Zbrane Flobert patria k veľmi obľúbeným a spoľahlivým strelným zbraniam kategórie D, ktorá si nevyžaduje vlastnenie zbrojného preukazu. Flobertky sú teda voľno-predajné strelné zbrane, ktoré je možné vlastniť aj bez povolenia po dosiahnutí plnoletosti. To, čo robí tieto zbrane ľahšie dostupnými, a to aj napriek tomu, že ide o strelnú zbraň, do ktorej sa používajú náboje, je predovšetkým značne znížený výkon (vďaka nábojom s okrajovým zápalom) s povolenou úsťovou energiou maximálne 7,5 J (napr. flobertka kalibru 6 mm).

Aké flobert zbrane si vybrať?

flobert

Jediné čo na vlastnenie flobertky potrebujete je dovŕšenie 18. roku života

Ak hľadáte ideálnu zbraň pre športovú či rekreačnú, prípadne výcvikovú streľbu na krátke vzdialenosti, potom sú práve zbrane Flobert pre vás tou správnou voľbou. Na výber máte krátke aj dlhé Flobert zbrane a je len na vás, ktorému typu dáte prednosť, či vám skôr vyhovujú dlhé puškové zbrane alebo revolvery do ruky. Dôležité je však vybrať si najmä zbraň, ktorá je naozaj kvalitná spracovaním aj konštrukciou, čo u nej zaručuje spoľahlivosť a pri správnej údržbe a zaobchádzaní aj dostatočne dlhú životnosť. Nezabúdajte, že aj keď pre vlastnenie flobertky nie je potrebný zbrojný preukaz, vždy musíte zo zbraňou zaobchádzať maximálne ostražito a bezpečne.

Mato

Pridaj komentár