Kam ľudia najradšej cestujú na last minute dovolenky?

Najlepšie last minute dovolenky sú také, ktoré najlepšie spĺňajú kritériá dovolenkárov v najkratšom čase. Väčšina cestujúcich chce využiť všetok voľný čas už na danom mieste letoviska, preto samotné cestovanie by malo zaberať najmenej času. Jednoduchá orientácia, všetko potrebné blízko, teda v pešej vzdialenosti, horúce slnko, pláž a more – toto sú najčastejšie kritériá slovenských dovolenkárov. Z toho vyplýva, že najobľúbenejšie last minute dovolenky sú v južnej časti Európy, teda v oblasti Čierneho a Stredozemného mora. Ďalším a dosť dôležitým kritériom je cena. Hoci last minute dovolenky už predpovedajú výhodnejšiu cenu tým, že sú na poslednú chvíľu, existuje zopár miest, kde ušetríte výrazne.

last minute dovolenky

Čierne more patrí medzi najobľúbenejšie last minute dovolenky.

Prečo platíme viac miesto výberu last minute dovolenky?

Aj niektoré last minute dovolenky môžu byť v ponuke za vyššiu cenu pokiaľ sú v hlavných najnavštevovanejších letoviskách, než dobre zvolená iná destinácia. Cena je síce nižšia s last minute, no je otázne, či sa vám oplatí taká dovolenka v top letovisku, ktoré je preplnené turistami a na pláži si pomaly nemáte kam sadnúť. Pozrite si 7 top destinácií, kam môžete cestovať ešte lacnejšie.

last minute dovolenky

Stačí rýchle rozhodovanie a môžete získať krásne spomienky z vašej last minute dovolenky.

Top dovolenky last minute, kde ušetríte

Kým v Taliansku si každý volí Benátky alebo Rím za svoju destináciu, taký Neapol je rovnako úchvatný a omnoho lacnejší.

Ďalšou skvelou destináciou je Kodaň v Dánsku. Nie je tam síce tak teplo, no slnečných dní je tam dosť a spoznať toto nádherné mesto skutočne stojí za to.

Brašov v Rumunsku je rozprávkové vydlaždené mesto s bohémskymi kaviarňami, gotickými vežami, stredovekými bránami, sovietskmi blokmi, ktoré pôsobia priam umelecky. Dokonalé pre last minute dovolenku v podobe predĺženého víkendu.

Porto v Portugalsku so stredovekým centrom, fantastickým jedlom a vínom, ktoré sa radí medzi najlepšie svetové vína, je toto mesto plné charizmatických ľudí a dokonalým okolím pre last minute dovolenku.

last minute dovolenky

Last minute dovolenky v Porte ocení každý.

Len pár km na sever od Porta sa nachádza mesto Braga. Toto mesto ponúka za malý peniaz pocit luxusu.

San Sebastian v Španielsku – je jasné, že každý sa ťahá do južných častí Španielska, no krásne okolie, more a vynikajúce počasie nájdete aj v severnom San Sebastian.

Saint-Paul-de-Vence vo Francúzsku je veľmi nedocenené. Toto okúzľujúce mesto sa postará o krásne historické zážitky. Mesto, ktoré je postavené na kopci z kameňa je plné okúzľujúcich a nezabudnuteľných momentov. Výhoda takýchto miest je, že je tam podstatne menší cestovný ruch a preto si všetko môžete užiť skutočne s radosťou a bez stresu.

Milos

Pridaj komentár