Singapur – plávajte v oblakoch

Ázia láka svojou kultúrou a nenapodobniteľnou architektúrou, či prírodou, húfy turistov rok čo rok. Singapur patrí medzi obľúbené destinácie, ktoré si získali ľudí svojou nadčasovosťou a obrovskými možnosťami ako stráviť svoj pobyť v tomto mestskom štáte. Singapur je ostrov, ktorý sa nachádza na juhu Malajzie. Je vhodný aj pre pobyty pri mori, nakoľko v ňom vládne tropické počasie, čo znamená teploty 22-35 °C a mimoriadne vlhký vzduch.

Singapur

Nádherné záhrady v zálive Gardens by the Bay.

Singapur – ázijský tiger s budúcnosťou

Singapur patrí medzi takzvané ekonomické ázijské tigre. To sú krajiny, ktoré zažili v posledných desaťročiach taký ekonomický boom, že sa z nich stali štáty so žiarivou budúcnosťou. Vzdelanie, zdravotná starostlivosť, životná úroveň a obyvateľstvo, ktoré sa dožíva jedného z celosvetovo najvyššieho veku. Preto nikoho neprekvapí fakt, že v meste nájdete všetko čo pre trávenie svojej dovolenky potrebujete, ak sa tam rovno nerozhodnete presťahovať. Čo sa týka komunikácie, nemali by ste natrafiť na žiaden problém. Singapur je bývalou britskou kolóniou, takže stačí vedieť po anglicky a nestratíte sa. Služby sú poskytované na svetovej úrovni. Ale to je v takej krajine považované za samozrejmosť.

Singapur

Zaplávajte si na troch strechách mrakodrapov.

Zaplávajte si len kúsok od neba

Singapur ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť zaplávať si na strechách troch mrakodrapov, čo je svetový unikát. Vychutnať si pohľad na celé mesto tak môžete počas opaľovania sa na lehátku v plavkách. Tento unikát sa volá Marina Sands Skypark, preto ho určite na potuľkách Singapurom nevynechajte. To platí rovnako aj pre záhrady v zálive, inak nazvané ako Gardens by the Bay, čo sú moderné záhrady rozložené na 54 hektároch a obsahujú dizajnovo nádherné navrhnuté atrakcie zložené z rastlín, stromov a kvetov. Nechýba ani zoo, veľa druhov múzeí, či historické pamiatky a pomníky. To, čo vám však zarezonuje v hlave navždy sú tie výhľady z nespočetného množstva mrakodrapov, ktoré sa v Singapure nachádzajú. Ak sa vám hlava zatočí, navštívte Buddhov chrám a múzeum, ktoré si vás získajú svojimi duchovnými hodnotami. Tie sú spojené so životom spätým s prírodou a mierom.

Petra

Pridaj komentár