Mikiny a kardigany – ich podstata v dnešnej móde

Mikinykardigany doslova zaplavili obchody a móla s najnovšími trendmi v móde. Aj keď nie sú nové na trhu, novinkou je náš pohľad na ne a spôsob ich nosenia či ladenia do našich každodenných outfitov. Obe sú obľúbené z logického hľadiska – ich pohodlie. Kým u kardiganov to môže byť zjavné, pretože okrem pohodlia poskytujú aj všestrannosť pri celoročnom nosení, mikiny môžu niektorým pripadať dosť nepochopiteľne. Lenže v dnešnej móde často krát platí pohodlie nad logiku. Tiež platí, že sa kombinuje spolu na prvý pohľad nekombinovateľné. Zabudnite na pravidlá ako ľahká letná látka by sa nemala kombinovať s vlnou, alebo pásiky a kvety či iné vzory sú spolu zakázané, tenisky sú výlučne obuv určená na konkrétny druh športu, topánky musia ladiť s kabelkou, alebo že mikina je iba súčasť teplákovej súpravy. Nemusíte byť fashionista, aby ste si všimli, že nič z toho už dávno neplatí.

mikiny

Mikiny sú mimoriadne komfortné.

Treba vedieť kedy a ako nosiť mikiny

Kardigany sú pochopiteľne veľmi obľúbené. Sú praktické, pekné a vhodné akokoľvek a kamkoľvek. Novinkou možno je, že kardigany začali nosiť aj niektorí muži (rovnako ako veľké kabelky či dlhé tričká v podobe tuniky). Pri mikinách sa ale ešte občas niektorí pozastavia, pretože ich nevedia úplne zaradiť do svojich šatníkov a oblečenia na každý bežný deň. Nie je to také zložité, no ak sa do toho chcete pustiť správne, je potrebné nazbierať nejaké nápady a inšpirácie na internete a v módnych časopisoch. Hranica totiž medzi štýlovým outfitom s mikinou a totálnym prešľapom, je veľmi tenká.

mikiny

Mikiny sa dobre kombinujú s teniskami a nohavicami.

Poznajte svoj vlastný štýl bez ohľadu na top novinky v móde

Aj keď mikiny môžete nosiť k bežnému outfitu, stále treba mať na pamäti, že ide o ležérny outfit. Nikde nenájdete mikiny v kombinácii so spoločenským či luxusným oblečením – o akokoľvek známu alebo významnú osobu ide. Tiež je dôležité vedieť odhadnúť svoje hranice a možnosti, vek a celkový osobnostný štýl.

Milos

Pridaj komentár