Svietidlá v detskej izbe prispôsobte aj nábytku a farbám stien

Pri nákupe detských svietidiel je vhodné brať do úvahy nielen ich pekný vzhľad, ale predovšetkým ich celkovú funkčnosť a bezpečnosť. Výber detského svietidla nemožno určite podceňovať. Deti v izbe trávia veľa času. Nielen, že tam spia, hrajú sa, prijímajú návštevy rovesníkov, ale neskôr v popoludňajších až večerných hodinách sa tam aj učia a čítajú si nejaké knihy. Preto je potrebné, aby bola detská izba vybavená nielen kvalitným a bezpečným detským nábytkom ale aj aby bola citlivo osvetlená.

svietidlá

Svietidlá do detskej izby – na výber máte veľa možností

Bezpečnosť svietidiel na prvom mieste

Svietidlo, ktoré je v blízkosti úplne malých detí, nesmie svietiť priamo do očí dieťaťa. Druhou dôležitou vlastnosťou detského svietidla je jeho bezpečnosť. Každý rodič veľmi dobre vie, ako deti dokážu byť zvedavé. Podobne ako u iných svietidiel, aj pri výbere detského svietidlá neopomeňte vziať do úvahy veľkosť izby, počet a rozmiestnenie okien. Dôležité sú tiež prevládajúce interiérové farby, taktiež farba omietok a stien, nábytku a kobercov.

Jedno svietidlo v detskej izbe je určite málo

Pretože detská izba slúži nielen ako spálňa, ale je aj herňou a neskôr učebňou, jedno osvetlenie určite stačiť nebude. Základom je centrálna svietidlo. Ak máte nižší strop, vyberte prisadené stropné svietidlo, v prípade vyššieho stropu zvoľte luster. Či tak alebo tak, vyberať je možné z neuveriteľne širokej ponuky tvarov a veľkostí, od jednoduchých stropných svietidiel s obrázkami, cez bodovky v tvare futbalových lôpt až po luster ako lietadielko.

svietidlá

Luster s lietadielkami je obľúbený najmä u chlapcov

Pre zónu na spanie sa dobre hodí nástenné svietidlo

V prípade malého dieťaťa postačí menej svietiace svetlo, pri ktorom sa pokojne zaspáva a vy ho môžete prípadne využiť pri prebaľovaní. Pre staršie deti, ktorí už si pred spaním čítajú, je vhodnejšie osvetlenie s väčšou intenzitou. Pri detskej posteli sa niekedy hodí aj orientačné svietidlo. To obsahuje senzor pohybu, takže sa automaticky rozsvieti a po krátkej chvíli zase vypne. Niektoré orientačné svietidlá tiež môžu jemne svietiť celú noc, takže dieťa nemusí mať strach z úplnej tmy.

 

Mato

Pridaj komentár