Manikúra pre krásne ruky a nechty

manikúra

Aká manikúra je vaša obľúbená?

Manikúra je základná úprava nechtov, ktorá je vhodná nielen pre ženy, ale aj pre mužov a taktiež pre všetky vekové kategórie. Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že je to vlastne starostlivosť o nechty a pokožku rúk, ktorej cieľom je dosiahnuť peknú, pružnú a mladistvú pokožku rúk spolu s dokonale upravenými nechtami.

Typy manikúry, z ktorých si môžete vyberať

Mokrá manikúra

Najznámejšia a veľmi dlho zaužívaná manikúra bola tzv. mokrá, pri ktorej sa ruky pred ošetrením namáčajú. Zvlhčením sa dosiahne zmäknutie pokožky v okolí nechtov a tým jej jednoduchšie ošetrenie. Tvar všetkých nechtov sa upraví na rovnakú dĺžku a začistí sa kožtička okolo nechtov aj prípadné zádery. Leštiacim pilníkom sa vyrovná povrch nechtov a nakoniec sa leštiacou gumou nechty úplne vyhladia a vyleštia. Ak si dáma praje nechty nalakovať, nanesie sa najprv vrstva ochranného podkladového laku a potom farebný lak podľa výberu. Veľmi príjemná súčasť manikúry môže byť na prianie klienta napr. kozmetická masáž rúk.

Suchá manikúra

Ďalšou možnosťou je tzv. suchá manikúram, kde sa nechty upravia do požadovanej dĺžky a tvaru pomocou pilníka. Kožtička okolo nechtov sa upravuje po pôsobení zmäkčovacieho prípravku a následne sa nechty ošetria jemným peelingom. Po preleštení je možné nechty nalakovať. Suchá manikúra sa dá realizovať aj profesionálnou špeciálnou elektrickou brúskou s rôznymi frézkami. Takáto prístrojová manikúra ošetrenie ešte urýchli a zefektívni.

Japonská manikúra

manikúra

Nech už je vaša manikúra akákoľvek, dôležité je, aby vám priniesla príjemný pocit z krásnych rúk

Pre nechty, ktoré sú veľmi krehké, lámavé a štiepajúce sa, je určená špeciálna japonská manikúra, ktorá je regeneračnou kúrou s množstvom vitamínov a minerálov. Japonská manikúra nechty vyživí, posilní a tak zvýši ich pružnosť a odolnosť. Postup je podobný ako pri suchej manikúre, len sa leštičkou do nechtu  ešte navyše zapracuje aj špeciálna pasta, ktorá obsahuje dôležité látky pre metabolizmus koreňa nechtu. Nakoniec sa nechty dokonale preleštia ružovým púdrom, ktorý obsahuje napr. včelí vosk, parafíny, glyceríny, zinok a rôzne vitamíny. Japonská manikúra odrastá spolu s nechtami a po čase budete vidieť naozaj značný rozdiel. Lakovať nechty sa však po tejto manikúre neodporúča.

Nech si však už vyberiete akýkoľvek spôsob úpravy, manikúra je jednoznačne výborným prostriedkom ako mať krásne upravené ruky aj nechty!

Dada

Pridaj komentár