Na čo nezabudnúť, ak používate clip in vlasy

clip in vlasy

Clip in vlasy sú síce nádherným doplnkom, avšak vyžadujú si aj primeranú starostlivosť

Ak ešte stále váhate, či sa rozhodnúť pre predĺženie vlasov, tak možno práve clip in vlasy vás presvedčia, že je to rozhodne dobrá voľba. Predĺžiť si vlasy týmto spôsobom je nielen jednoduché, rýchle a praktické, ale clip in vlasy ponúkajú aj iné výhody, akými sú napr. rôzne možnosti úpravy (v prípade clip in vlasov z prírodných pravých vlasov) a zároveň naozaj nenáročná údržba a starostlivosť.

Akú starostlivosť si vyžadujú clip in vlasy z pravých vlasov?

Pri dennom nosení v bežnom prostredí úplne postačí, ak clip in vlasy umyjeme 1 až 2-krát do mesiaca v nádobe alebo v umývadle s vlažnou vodou, do ktorej pridáme kvalitný (napr. detský) šampón. Umývame ich len jemne, nikdy ich nešúchame a nakoniec ich dôkladne opláchneme vlažnou vodou.

Po opláchnutí nanesieme ešte výživný balzam určený napr. na suché vlasy, potom vlasy opäť dôkladne opláchneme a jemne s rukou vytlačíme prebytočnú vodu. Nakoniec clip in vlasy necháme voľne schnúť položené na uteráku.

Rozhodne vlasy nefénujte, nedávajte schnúť na radiátor a ani ich príliš často neumývajte! Spôsobilo by to viac škody ako úžitku. Keď sú vlasy takmer suché, jemne ich rozčešte hrebeňom od končekov smerom vyššie, rovnako ako po každom použití.

Farbenie clip in vlasov – áno či nie?

clip in vlasy

Clip in vlasy – je vhodné ich farbiť?

Clip in vlasy vyrobené z prírodných vlasov sa dajú bez problémov upravovať do želaného tvaru aj do rôznych účesov, či už kulmovaním alebo žehlením, ale zostáva jedna otázka: Je možné ich zafarbiť?

Farbenie je vždy náročný proces, ktorý clip in vlasy zaťaží a výsledný efekt nemusí byť úplne podľa našich predstáv. Ak sa predsa len rozhodnete clip in vlasy zafarbiť, rozhodne používajte iba veľmi kvalitné farby a najskôr farbu odskúšajte na jednom tenšom prameni. Nikdy sa nesnažte vlasy zosvetľovať (farbite vždy len zo svetlejšej farby na tmavšiu). Kučeravé clip in vlasy sa neodporúča farbiť vôbec.

Karin

Pridaj komentár