Máte pocit, že pracovné oblečenie ničí váš imidž?

Predpísané pracovné oblečenie alebo tzv. uniformy sú v niektorých profesiách skutočne nelichotivé. Ak patríte k fashionistom, ktorí sa potrebujú reprezentovať najlepšími módnymi kúskami, potom nosením pracovného oblečenia v práci zrejeme dosť trpíte. Keďže ste v práci väčšinu vášho času, nemáte dostatok možností a priestoru pre to, aby ste sa mohli reprezentovať vaším oblečením a hľadáte niečo, vďaka čomu sa budete cítiť dostatočne „slobodne“.

pracovné oblečenie

Pracovné oblečenie predstavujú aj pracovné topánky.

Zachránia to doplnky?

Dobrý pocit a pohoda v práci je mimoriadne dôležitá pre to, aby bol človek produktívnejší a efektívnejší. Pohodlné oblečenie môže byť veľkým prínosom pre takéto pohodlie v práci. Naopak oblečenie, ktoré vás tlačí, je vám tesné, alebo vás jeho farby deprimujú, môže negatívne vplývať aj na výsledky vašej práce. Niektoré uniformy sa vyrábajú vo rôznych farbách. Ak máte takú možnosť, zvoľte si farbu, aká je pre vás najviac charakteristická, v ktorej sa cítite fajn. Ak máte možnosť nosiť v práci doplnky ako šperky, vlasové aplikácie, šatky a rôzne iné ozdoby, aj to je skvelý spôsob, ako si zlepšiť deň. Každý fashionista si vloží do stylingu outfitu niečo svoje. Niekedy dokonca stačí len vyhrnúť rukávy na pracovnom oblečení a už vyzerá outfit inak. Vždy sa najskôr uistite o tom, do akej miery môžete „experimentovať“ s vaším vzhľadom na pracovisku. Potom už len stačí zapojiť fantáziu a skrášliť pracovné oblečenie tak, aby ste sa v ňom cítili dobre.

pracovné oblečenie

Aj sestričky môžu mať príťažlivé pracovné oblečenie.

Pracovné oblečenie nemusí byť nudné

Niekedy, keď zamestnávateľ určí zamestnancovi pracovné oblečenie, zamestnanec si nezisťuje, či má iné možnosti alebo alternatívy. Jednoducho to prijme. No v niektorých situáciách tie možnosti sú. Vezmite si do úvahy napr. zdravotnícke odevy a obuv. Existujú predpísané pravidlá pre zdravotnícke pracovné oblečenie, ktoré treba dodržať. No farebnosť, krátky či dlhý rukáv, vrecká, alebo dĺžka vrchného dielu sa môže pri takomto pracovnom odeve líšiť. Existujú tiež blúzy s nohavicami alebo zdravotnícke šaty – hneď sa ponúka niekoľko alternatív. Zistite si vaše možnosti a cíťte sa dobre doma i v práci.

Milos

Pridaj komentár