Reebok a jeho model Reebok Instapump fury

Reebok Instapump fury

X future Reebok Instapump Fury „Overbranded“

Čo sa skrýva pod názvom InstaPump? Je to technológia patentovaná v roku 1992. Patent spočíval v novodobom riešení problému šnurovania tenisiek. Ide o prelomové riešenie, ktoré pomocou malej pumpičky na jazyku tenisky si upevníte vašu nohu podla toho ako potrebujete bez použitia šnúrok. Za týmto modelom sa skrýva autor menom Steven Smith, ktorý zdokonalil prototyp z roku 1989. História Pump fury sa začala písať až v roku 1994, kedy boli uvedené na trh. Reebok InstaPump fury stavili na nadčasový dizajn a mix farieb. Tie sa skladali zo žltej, čiernej a červenej. Na tú dobu rozdelili ľudí na dva tábory. Buď ich ľudia milovali alebo ich nenávideli. Toto presne aj bolo zámerom dizajnérov týchto tenisiek.

Reebok Instapump fury

Model Reebok Instapump fury pre ženy.

Na akom princípe funguje Reebok Instapump fury?

InstaPump funguje na princípe tlaku, ktorý pumpičkou vytlakuje okolie medzi vaším členkom a vrstvou tenisky. Týmto si ho viete upravovať podľa vašej potreby. Najpoužívanejšie boli v športoch ako basketbal, behanie či golf. Táto futuristická technológia vznikla zo spolupráce s jednou firmou, ktorá vyrábala pneumatiky pre horské bicykle. K prvým modelom sa dokonca pripájala aj extra malá pumpička na dotlakovanie tenisiek. Sám Smith sa vyjadril, že sa mu veľmi páči tento dizajn. Vyjadril sa, že tenisky vyzerajú ako z nadčasového seriálu Star-trek.

Reebok Instapump fury

Reebok Instapump fury v čierno-bielo-červenej kombinácii farieb.

Známe osobnosti a InstaPump

Ako prvý, na trh oficiálne uviedol tenisky Dominique Wilkins, jedna z legiend amerického basketbalu, v televíznej reklame. Avšak väčšiu popularitu zaznamenali až na Slam-Dunk konteste v roku 1991. Kedy Dee Brown prišiel na palubovku a pred svojím neuveriteľným finálovým dunkom si napumpoval svoje Reeboky. V roku 1992 ich začala používať ďalšia legenda menom Shaquille Oneal. V roku 1994 vznikol film „Above the Rim“ režírovaný Jeffom Pollackom, kde si zahrala aj legenda hip-hopu Tupac Amaru Shakur, známy aj pod pseudonymom 2Pac. Po tomto filme získali pomenovanie nový typ tenisiek s názvom Reebok InstaPump fury. V neskorších rokoch ich spopularizovali basketbalové legendy ako Allen Iverson, Yao Ming, Steve Francis či Baron Davis.

Silly Billy

Pridaj komentár