Svadobné šaty – krásna môže byť každá nevesta

svadobné šaty

Nádherné svadobné šaty – po tých túži každá (budúca) nevesta

Svadobné šaty – krásne snehobiele, smotanové, či vo farbe šampanského, jednoducho dokonalé, vysnívané a hlavne nezabudnuteľné. Presne také by mali tie pravé svadobné šaty byť a aj keď ich výber je niekedy naozaj náročnou záležitosťou, je to zároveň aj veľmi príjemné a lákavé dobrodružstvo, na ktoré sa teší asi každá nevesta. Skôr, ako sa rozbehnete do svadobných salónov, mali by ste už mať určitú predstavu o šatách, ktoré hľadáte. Veľmi nápomocný vám v tom môže byť práve internet a rôzne svadobné časopisy, pomocou ktorých sa ľahšie zorientujete v najnovších trendoch svadobnej módy a lepšie si vytvoríte obraz o tom, aké by vaše svadobné šaty mali byť.

Kedy začať zháňať svadobné šaty?

Do svadobných salónov sa vyberte v dostatočnom predstihu, aspoň 6 mesiacov pred termínom svadby, aby ste mali dostatok času a možností na výber. V súčasnosti je výber svadobných šiat vo väčšine svadobných salónov naozaj obrovský a tak určite využite odborné rady od personálu, ktorý sa vám bude venovať.

Myslite na svoju postavu, tvár aj charizmu!

Pri výbere svadobných šiat je tiež veľmi dôležité akceptovať svoju postavu, pretože každá žena je iná nie len typom postavy a tváre, ale aj celkovým vyžarovaním a osobnosťou. Preto každej z nás pristane niečo iné. Je dôležité, aby ste si na váš veľký a výnimočný deň vybrali šaty, v ktorých sa budete cítiť naozaj krásna, zároveň budú pohodlné a nebudú vás obmedzovať. Správny výber šiat si totižto dokáže poradiť s každým nedostatkom postavy a vyzdvihnúť všetky vaše prednosti.

svadobné šaty

Už viete, aké svadobné šaty budete mať vy?

Ako sa so šatami „pohrať“…

Pri širokých bokoch či hrubších stehnách je potrebné upriamiť pozornosť na hornú časť šiat, ktorá môže byť zdobená rôznymi aplikáciami a spodná časť by už mala byť jednoduchšia v podobe sukne do tvaru A (vhodný je aj empírový strih šiat). Podobne je to aj pri menších prsiach kde pomôže zväčšenie objemu šiat v oblasti pŕs pomocou rôznych riasení a volánov. Ak máte nižšiu postavu, je lepšie vybrať si šaty len s mierne rozšírenou sukňou, lebo objemná sukňa postavu opticky ešte viac zmenšuje.

A ešte jedna rada na záver: Do svadobného salónu nechoďte nikdy sama ale s niekým, kto vám úprimne a objektívne poradí!

Karin

Pridaj komentár