Náplne do tlačiarní podľa typu vašej tlačiarne

Tlačiarne sú dnes neoceniteľným pomocníkom v takmer každej domácnosti. No nato, aby vaša tlačiareň plnila svoju úlohu, potrebuje kvalitnú náplň. Nie každý však vie bez problémov určiť o aký druh náplne do tlačiarní ide a tak im neostáva nič iné, len pátrať. Na Slovensku sú najrozšírenejšie atramentové a laserové tlačiarne. Do atramentových tlačiarní sa používajú atramentové kazety (cartrige) a do laserových tzv. tonerové kazety (cartrige). Oba typy majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Veľkou výhodou atramentových náplní je, že sú cenovo dostupnejšie než tonerové. Na druhej strane tonerové kazety zase obsahujú prášok, vďaka čomu ani po čase nevysychajú, čo sa ale o atramentových náplniach povedať nedá.

atramentove-kazety-1

Do atramentových tlačiarní sa používajú atramentové kazety a do laserových tzv. tonerové kazety

Náplne do tlačiarní – ako vybrať?

Náplne do tlačiarní nevydržia večne a po nejakom čase ich treba vymeniť za nové. Základným krokom pri výbere náplne do tlačiarne je zistiť typ a technológiu tlačiarne. A povedzme si pravdu, nielen ženy s tým majú problém. Všetky potrebné informácie by ste však mali nájsť v manuáli vašej tlačiarne. Ak žiadny nemáte, poradí vám Google, kde stačí zadať meno výrobcu a model tlačiarne. Takto rýchlo zistíte všetko potrebné a nákup novej náplne pre vás bude hračkou. Pri kúpe však dbajte na kvalitu náplne a nenechajte sa zlákať na pochybne vyzerajúce ponuky, kde síce ušetríte zopár eur, no nie vždy to stojí zato.

Atrament vs toner

Tlačiarne s obľubou využívame na tlačenie rodinných fotografií či fotiek z obľúbenej dovolenky a preto sú pre nás nenahraditeľné. Kvalitné náplne do tlačiarní sú preto základ. Atramentové kazety sú obľúbené hlavne kvôli nízkej cene, ale aj možnosti tlačiť fotografie v laboratórnej kvalite. Pri atramentových tlačiarňach máte dve možnosti dopĺňania náplne – pomocou atramentovej kazety alebo s atramentom do kazety, ktorý manuálne aplikujete priamo do prázdnej kazety. Nevýhodou atramentovej náplne je, že po dlhšej nečinnosti zvykne vyschnúť. Tonerové náplne do tlačiarní ani po čase nevysychajú a ich výhodou je cena tlače.

Lenka

Pridaj komentár