Predaj niektorých obľúbených zbraní bez zbrojného preukazu

Predaj zbraní, ktoré sú obľúbené a ich predaj neustáva a prosperuje, zahrňuje nielen flobertky, ale aj plynové zbrane a vzduchovky. Svoje meno získala flobertka od Louise Floberta, francúzskeho puškára. Považuje sa za tvorcu prvého využiteľného náboja s okrajovým zápalom, ktoré sa do flobertiek používajú. Je to veľmi praktická a tiež spoľahlivá zbraň, ktorej ovládanie nie je vôbec ťažké. Existuje vo forme revolvera, ale aj vo forme pušky. Konštrukcia flobertky je, rovnako ako u zbrane predávanej iba na zbrojný preukaz, spracovaná veľmi kvalitne. Flobertka sa používa prevažne na účely výcviku a športovej streľby. Predaj takýchto zbraní sa hodí najmä pre užívateľov, ktorí so streľbou začínajú a chcú atraktívnu a ľahko dostupnú zbraň, s ktorou by mohli trénovať streľbu vo svojom voľnom čase.

predaj zbraní

Mimoriadne populárny je predaj zbraní airsoft

Predaj plynových zbraní súvisií aj so sebaobranou

Plynovky sú obľúbené aj pre extrémnu podobnosť s ostrými zbraniami. Konštrukcia plynovky ale majiteľovi zbrane neumožní vystreliť iný náboj, než ten plynový. O to sa postará prepážka z tvrdokovu. Používame ju často na sebaobranné účely so slzným alebo nervovo-paralytickým plynom. Tiež k štartovacej či poplašnej streľbe. K tomu sa používajú akustické náboje. Aj plynovky sa dajú zaobstarať vo forme pištole či revolveru. Predaj a ponuka týchto zbraní na trhu je veľmi široká a je naozaj z čoho vyberať. Plynovku môžete nosiť pri sebe na verejnosti. Stále ale platí, že by nemala byť vidieť. Určite je vhodné zaobstarať si puzdro na zbraň.

predaj zbraní

Flobertky sú vyhľadávané najmä zberateľmi zbraní

A čo predaj zbraní charakteru vzduchovky?

Vzduchovky sú zbrane, ktoré môžeme vlastniť bez zbrojného preukazu, ak ich výkon nepresahuje 16J. Vzduchovku vlastnili už rakúsko-uhorskí vojaci v 18. stor. Hovorilo sa jej tiež vetrovka a dnes je obľúbená hlavne vďaka tomu, že je tichá. Možno ju používať na rekrečnú streľbu aj počas dovolenky, doma alebo na záhrade. Jej strelivo je bezpečné, bez traskaviny. Najčastejšie sa používa pri tréningu streľby na terč, alebo k lovu menších škodcov.

 

Silly Billy

Pridaj komentár