Obklady do kuchyne – klasika aj moderné trendy

Obklady do kuchyne

Obklady do kuchyne musíte doladiť so zvyškom interiéru

Pre zariadenie kuchyne je okrem dobre vybavenej kuchynskej linky veľmi dôležité zvoliť aj správny obklad steny medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami kuchynského nábytku. Obklady do kuchyne plnia dôležitú praktickú, ale aj estetickú funkciu v kuchynskom priestore, pretože chránia stenu pred znečistením, ktorému je pri prácach v kuchyni neustále vystavovaná a zároveň sú zaujímavým dekoratívnym prvkom, ktorý môže celej kuchyni dodať úplne iný šmrnc a pôvab. Obklady do kuchyne si už dnes môžeme vyberať z rôznych alternatív a variantov, pretože súčasný trh ponúka naozaj veľa možností ako dizajnovým obkladom kuchyňu skrášliť a zároveň ju spraviť dostatočne hygienickou a ľahko udržiavateľnou.

Nestarnúci keramický obklad

Overenou a nestarnúcou klasikou sú už dlhé roky keramické obklady do kuchyne v podobe obkladačiek rôznych rozmerov, farieb či vzorov. Keramické obklady do kuchyne majú všetky predpoklady vytvoriť funkčnú a estetickú zástenu kuchynskej linky, pretože sa veľmi jednoducho čistia, výborne odolávajú vysokým teplotám, vlhkosti a vode, mechanickému poškodeniu aj rôznym chemikáliám. Keramický obklad navyše nemusí pôsobiť vôbec fádne a nezaujímavo ako sa možno niektorý domnievajú, ba práve naopak keramické obkladačky dávajú veľký priestor na kreativitu, napr. rôznymi kombináciami jednofarebného obkladu s dekoratívnymi kúskami a kvetinovými aplikáciami alebo aj použitím veľmi obľúbeného mozaikového obkladu do kuchyne.

Obklad do kuchyne

Obklady s „vintage“ nádychom sú vhodné napríklad na chalupu

Obklady do kuchyne – najmodernejšie dizajnové vychytávky

Veľkou novinkou a hitom na trhu sú sklené zásteny do kuchyne vyrábané zo špeciálne upravovaného kaleného alebo nekaleného – lakovaného skla Lacobel, ktoré okrem toho, že sú tiež veľmi odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám, ponúkajú veľké množstvo rôznofarebných a dekoratívnych prevedení (napr. úžasné kvetinové motívy či prekrásne prírodné scenérie).  Sklené obklady do kuchyne sú pre moderný interiér skutočnou dizajnovou lahôdkou, ktorá vďaka svojmu vzhľadu a vysokému lesku dodá celému interiéru nádych exkluzivity a luxusu. K výhodám skleného obkladu do kuchyne patrí aj nenáročná údržba a bezšpárové prevedenie.

Ak ste rozmýšľali na obkladmi do kuchyne a možno by ste potrebovali poradiť alebo inšpirovať, tak si nechajte poradiť od odborníkov na bývanie.

Mato

Pridaj komentár