Pec na pizzu ponúka veľa možností

Pec na pizzu je prekvapivo všestranný prístroj pre profesionálnu kuchyňu. Primárne je však určena na pečenie čerstvej pizze.  Pizzu môžete položiť priamo na platňu, a tým si vytvoríte chrumkavý základ. Pretože pec na pizzu inteligentne rozdeľuje teplotu, kôra pizze vychádza von rovnomerne upečená. Okrem pizze však môžete v takejto peci pohodlne upiecť aj rôzne koláče či iné dezerty. Napríklad tortu môžete pripraviť s pomocou pekáča, ktorý vložíte do rúry. Pretože teplotu je možné ľahko regulovať, každé jedlo je vždy také, aké chcete. 

pec na pizzu
Pec na pizzu ktorá pojme 9 x pizzu s priemerom 330mm

Čo treba brať do úvahy pri kúpe? 

Pri pečení pizze je mimoriadne dôležitá správna teplota. Niektoré druhy cesta si totiž vyžadujú extrémne vysokú teplotu, aby ste dosiahli tú správnu textúru. Preto je dobré vybrať si pec na pizzu, ktorej termostat má široký rozsah. Maximálna teplota 300 stupňov je v poriadku, existujú však modely, ktoré zvládnu aj 500 stupňov. Okrem toho sú k dispozícii špeciálne pece na pizzu, ktoré sú vybavené kamennou doskou. Napodobňuje tak tradičnú kamennú pec, vďaka ktorej je pizza autentická. V mnohých prípadoch takto pečené cesto získa lepšiu chuť a textúru. 

pec na pizzu
Pec na pizzu s digitálnym teplomerom Flame 6

Aké typy pecí na pizzu sú k dispozícii? 

Každá pec na pizzu ponúka niečo iné. Napríklad existujú jednoduché modely s iba jednou komorou, ktorá ponúka dostatok miesta pre jednu pizzu. Ak plánujete pripravovať viac pízz naraz, potom sú tu k dispozícii väčšie modely. Pec na pizzu s extra širokou komorou umožní výrobu štyroch až šiestich pízz. K dispozícii sú tiež rúry na pečenie s dvoma komorami, ktoré dokonca umožňujú piecť súčasne až 12 pízz. Teplotu týchto pecí na pizzu je možné nastaviť v každej komore odlišne. A nezabudnite, rovnako ako všetky ostatné kuchynské spotrebiče, aj pec na pizzu je potrebné správne udržiavať, a to tak, že ju po každom použití vyčistíte. Okrem dobrej chuti to predĺži aj životnosť vášho zariadenia. 

Ondrej

Pridaj komentár