Obývacie izby a obývacie steny v študentských bytoch

obývacie steny

Sú obývacie steny v dnešnej dobe nevyhnutné?

Kúpa či prenájom rozlohovo malého bytu je najčastejším riešením najmä mladých ľudí, ktorí si zháňajú svoje prvé bývanie za čo najmenšie finančné náklady. Pokiaľ sa jedná o bezdetnú dvojicu, ani byt s malým počtom metrov štvorcových nemusí byť problémom. Stačí vedieť, ako ho správne zariadiť tak, aby bol útulný, moderný, funkčný aj praktický zároveň. Nuž a práve o tom je náš dnešný článok, v ktorom sme pozornosť zamerali hlavne na obývacie izby a k nim (ne)patriace obývacie steny.

Obývacia izba ako najdôležitejšia súčasť bytu

Obývacia izba je zrejme tou najdôležitejšou časťou všetkých študentských bytíkov. Je to totižto miestnosť, kde by si mali oddýchnuť nie len samotní majitelia bytu, ale i všetky návštevy, ktoré k sebe pozvú, či už sa jedná o rodinu alebo priateľov. Okrem toho sa obývačka samozrejme považuje aj za akúsi reprezentatívnu časť bytu, keďže sem najčastejšie usadíme svojich hostí a tak im vystavíme na obdiv doslova všetko, čo v nej máme. Ako však zariadiť obývaciu izbu v malom byte tak, aby čo najviac spĺňala všetky tieto požiadavky? Sú napr. potrebné obývacie steny?

Odpoveď je jednoznačná – obývacie steny už dávno nie sú nevyhnutnou súčasťou bytu a už vôbec nie bytu, v ktorom vieme tento priestor využiť aj oveľa lepšie. Čo je dôležitejšie – určite si dajte záležať na výbere sedačky. Tá by mala byť kvalitná a pohodlná, vhodná napr. aj pre občasné prespatie, keď k vám zavíta návšteva aj na noc. Mimo iného by samozrejme mala ladiť so zvyškom interiéru – či už farebne alebo materiálovo, ale staviť môžete aj na dizajnové kúsky, ktoré len tak ľahko nezapadnú do celkového konceptu, ale práve naopak – stanú sa dominantou celého interiéru.

obývacie steny

Obývacie steny môžete vkusne nahradiť aj rôznymi umeleckými doplnkami

Čím nahradiť obývacie steny?

Čím však môžeme nahradiť zdanlivo chýbajúce obývacie steny v obývačke? U mladých ľudí môže byť riešením hlavne televízor s dostatočnou uhlopriečkou, poprípade k nemu prislúchajúcich niekoľko políc na odkladanie DVD, CD či kníh. Z dizajnovej stránky je vhodné nahradiť obývacie steny napr. aj nejakým umeleckým doplnkami – najmä do bytov mladých ľudí sa hodia moderné fototapety či iba vhodne rozmiestnené fotografie v rámikoch.

Karin

Pridaj komentár