Oplatí sa čistenie fasád domov svojpomocne?

Práve prichádzajúca jar je obdobím, kedy väčšina majiteľov rodinných domov zaháji práce na záhrade a v okolí domu. Ak už svoj dom nejaký ten rok obývate, možno aj vás pri veľkom jarnom upratovaní nepríjemne prekvapí to, ako je vaša fasádna omietka po zime znečistená. Vplyvy počasia, prach a nečistoty, vlhkosť – to všetko sa na vašej fasáde v priebehu rokov určite podpíše. No nemusíte zúfať, riešenie existuje a je ním čistenie fasád domov. Oplatí sa však pustiť do takéhoto čistenia svojpomocne?

čistenie fasád domov

Naozaj máte všetko vopred dobre premyslené?

Ak plánujete čistenie fasády svojpomocne, mali by ste myslieť hneď na niekoľko dôležitých vecí naraz. Budete samozrejme potrebovať správny čistiaci prostriedok pre vašu fasádnu omietku a vysokotlakový čistič, ale mali by ste tiež myslieť na to, ako napríklad zabezpečíte čistenie vo výške (najmä, ak máte viacposchodový rodinný dom) a tiež na to, čo urobíte so všetkou tou znečistenou vodou, ktorá pri čistení fasády vznikne. Ak sa rozhodnete nechať čistenie fasád domov na profesionálnu firmu, všetky tieto starosti vám odpadnú a vy tak ušetríte svoj čas a energiu.

Zabráňte nenávratnému poškodeniu svojej fasády

No šetrenie času a energie nie je to jediné, s čím vám profesionálna firma môže pomôcť. Ak ste totiž fasádu nikdy nečistili, môže sa veľmi ľahko stať, že si zvolíte nevhodný prostriedok na čistenie fasád domov, ktorý nebude určený pre váš typ fasádnej omietky alebo použijete vysokotlakový čistič nesprávne – z príliš malej vzdialenosti, s príliš silným tlakom a pod. Všetky tieto chyby môžu viesť k nenávratnému poškodeniu vašej fasády a následná oprava vás bude stáť značne väčší obnos peňazí, než vyčistenie fasády profesionálnou firmou.

odstránenie rias

Profesionálne čistenie fasád domov zničí plesne a riasy aj v hĺbke pórov vašej fasády

Stále ste presvedčený, že čistenie svojej fasády zvládnete bez problémov? Zabudnime teda na váš čas, energiu aj peniaze. Je tu totiž ešte jedna dôležitá vec, s ktorou si pravdepodobne neporadíte. Množstvo rodinných domov má ten problém, že sa po čase začnú na ich fasád tvoriť plesne a riasy. A to už nie je len estetický problém, ale prináša to so sebou aj zdravotné riziká. Samozrejme, svojpomocné čistenie fasád domov vám môže pomôcť odstrániť plesne a riasy z povrchu fasády, no s vysokou pravdepodobnosťou ich nedostanete z hĺbky pórov vo vašej fasáde. A to znamená jediné – nielenže sa nezbavíte zdravotného rizika, ale tiež po pár týždňoch či mesiacoch zistíte, že vaša námaha bola zbytočná – plesne a riasy sa totiž veľmi rýchlo objavia na fasáde znova.

admin

Pridaj komentár