Pedikúra na svadbu vlastnoručne „podomácky“?

pedikúra

Aj pedikúra je v deň svadby mimoriadne dôležitá!

Spisujete si zoznam vecí, ktoré musíte do svojej svadby ešte stihnúť alebo plánujete svoj finančný rozpočet? Návštevy kaderníčky, vizážistky či manikérky nie sú lacnými záležitosťami a tak, ak máte možnosť ušetriť aspoň na nejakej položke, prečo nie? Takouto položkou môže byť práve pedikúra – na ňu by ste totižto pri svadobných prípravách určite nemali zabudnúť, najmä, ak ako svadobnú obuv plánujete mať sandále, ale tiež, v pohodlí ju zvládnete aj sami doma. Ako na to? Prečítajte si v článku…

Pedikúra začína správnou hydratáciou

Pravidelná hydratácia vašich nôh je základ, na ktorom stojí celá pedikúra, avšak treba s ňou začať v dostatočnom predstihu pred svadbou. Na hydratovanie chodidiel sa väčšinou odporúča vždy večer pred spaním do nich vmasírovať dostatočné množstvo krému (nie telového mlieka!) a následne si na ne natiahnuť ponožky. Ak však svojim nohám chcete dopriať naozaj 100% starostlivosť, potom odporúčam namiesto obyčajného krému používanie arganového oleja, ten totižto dokáže hydratovať aj extra suchú pokožku.

Kovovo-diamantová pemza

Aby bola vaša pedikúra dokonalá, skúste nahradiť svoju starú pemzu jej novšou verziou vyrobenou z kovu v spojí s diamantom. Hoci je to o niečo drahšia alternatíva, určite to pocítite na svojich nohách a tiež, nebudete ju musieť tak často meniť, ako pemzu, ktorú ste používali predtým.

Citrónová šťava, pleťová voda a lak na nechty

pedikúra

Tip na to, ako môže vyzerať vaša svadobná pedikúra

Pokiaľ ide o lakovanie nechtov, oplatí sa s ním prestať aspoň mesiac pred svadbou. Tak totižto dáte svojim nechtom priestor zregenerovať sa, vďaka čomu bude vaša pedikúra v deň svadby vyzerať ešte krajšie. Následne, deň – dva pred svadbou si nechty najprv prejdite vatovým tampónom namočeným v citrónovej šťave (ten vás zbaví žltkastého povlaku na nechtoch), prejdite ich ešte pleťovou vodou (keďže aj nechty sa mastia) a potom vám už zostáva len vybrať si lak na nechty vo vhodnom odtieni a nalakovať vaše nechty dvoma vrstvami laku. Tak vznikne pedikúra vhodná aj pre taký významný deň, akým je vaša svadba.

Karin

Pridaj komentár