Topánky – ako si správne vybrať?

topánky

Výber správnej veľkosti je najdôležitejší

Vybrať si tie správne topánky, ktoré perfektne sedia, sú pohodlné a ešte aj dobre vyzerajú nie je vždy jednoduché.

Nájsť topánky, ktoré vyzerajú úžasne, zároveň z nich majú aj našu potrebnú veľkosť, dokonca sadnú na nohu ako uliate a ešte k tomu všetkému sú aj pohodlné, to je sen asi každej ženy. Niekedy to však vyžaduje takmer nákupný maratón po obchodoch, kým sa nám tie pravé topánky podarí zohnať. Niekoľko tipov, ako si to uľahčiť, môžete nájsť v tomto článku.

 

Správna veľkosť pre vaše topánky

Skôr ako začneme topánky skúšať mali by sme si nechať odborne zmerať dĺžku chodidiel. Dámske chodidlá sa vyskytujú vo viacerých rozličných tvaroch, preto je potrebné venovať výberu topánok dostatok času. Vždy skúšame obe topánky, pretože chodidlá môžu byť u jedného človeka rozdielne. Topánky skúšame vždy v stoji na chodidle a pri chôdzi (najlepšie v poobedňajších hodinách), vyberáme si obuv o pol centimetra väčšiu ako je naša veľkosť, aby mali prsty dostatok miesta, čím zabránime ich deformácii.

 

Zvážte, ako budete topánky využívať

topánky

Elegantná športová obuv

Obuv si vyberáme aj podľa druhu použitia, lebo na každý účel je vhodná iná obuv. Na športovanie používame obuv športovú podľa príslušného druhu športu (napr. rozdielna obuv je vhodná na beh, turistiku, tenis či na futbal).

Spoločenská obuv je zasa určená hlavne na krátkodobé nosenie v interiéri, pretože je veľmi citlivá na vlhkosť a nerovný povrch.

Vychádzková obuv môže byť buď celoročná alebo zimná a je vhodná na každodenné bežné nosenie.

 

Po nákupe…

topánky

Každé topánky potrebujú pravidelnú údržbu

Veľmi dôležité je aj správne udržiavanie a ošetrovanie obuvi, od ktorého závisí jej životnosť. Topánky je vhodné častejšie striedať, najmä v daždivom počasí. Veľmi účinné je používanie impregnačných sprejov na obuv (napr. z brúsenej kože), ktoré odpudzujú vodu, špinu a mastnotu. Pri  topánkach (najmä s uzavretým strihom) používajte lyžice na obúvanie.

Správny výber topánok je naozaj veľmi dôležitý, veď naše nohy nás nosia celý život zaslúžia si predsa kvalitnú obuv, ktorá ich nepotrápi, nijako neohrozí ani nezdeformuje.

Zuzka

Pridaj komentár