Záhradný nábytok z rôznych druhov dreva

Záhradný nábytok z dreva patrí do kategórie veľmi štýlového a elegantného vybavenia každej terasy či záhrady. Prírodný materiál ako je  drevo nájde uplatnenie takmer všade – v kuchyni, obývacej izbe či dokonca už ani v kúpeľni nie je sú drevené podlahy či iné prvky z dreva ničím výnimočným. Drevom jednoducho nemôžeme nikdy nič pokaziť, pretože vyzerá rovnako krásne a prirodzene v interiéri ako aj v exteriéri. Rozdiel medzi drevom použitým v interiéri našich príbytkov a medzi drevom použitým vo vonkajšom prostredí našich záhrad je v type použitých drevín a v povrchovej úprave na ochranu dreva. Ponuka dreveného záhradného nábytku je pestrá a dokáže si z nej vybrať naozaj každý.

záhradný nábytok

Váš nový záhradný nábytok

Záhradný nábytok z exotických drevín

Na výrobu dreveného záhradného nábytku sa využívajú nielen klasické slovenské dreviny, ale najmä rôzne druhy exotických drevín, ako napr. Eukalyptus, Meranti, Akácia, Durian či Teak. K najznámejším patrí najmä teakový záhradný nábytok, ktorý je veľmi obľúbený vďaka dlhej životnosti a svojim vlastnostiam (tvrdosti, tvarovej stálosti, dobrej odolnosti voči škodcom aj vplyvom počasia). Tieto vlastnosti vyplývajú najmä z vysokého obsahu prírodných olejov, ktoré sa v teakovom dreve nachádzajú. Typickou farbou teakového záhradného nábytku je medovo zlatá až hnedá farba. Aj agát (drevo z rýchlo rastúcich akácií pôvodom z Južnej Ameriky a Východnej Ázie) je považovaný za veľmi atraktívne a odolné drevo.

Záhradný nábytok zo severskej borovice – ThermoWood

Severské borovice sú podstatne odolnejšie a tvrdšie ako stredoeurópske, pretože sú zvyknuté na drsnejšie severné prírodné podmienky a navyše po špeciálnej úprave pomocou tepla a vodnej pary (ThermoWood) získava severská (fínska) borovica ešte väčšiu odolnosť, takže záhradný nábytok z takto tepelne upraveného borovicového dreva je rozmerovo oveľa stabilnejší a jeho životnosť je pri správnej starostlivosti garantovaná až na 30 rokov. Výhodou záhradného nábytku zo severskej borovice – ThermoWood je aj prijateľná cena v porovnaní so zostavami zhotovenými z exotických drevín.

záhradný nábytok

Kvalitný drevený nábytok

Dada

Pridaj komentár