Pohodlné mokasíny – obuv vhodná pre pánov aj pre dámy

Dámske aj pánske mokasíny – jednoduchá, ale veľmi pohodlná a praktická, tzv. našuchovacia obuv, ktorá v správne zvolenom a skombinovanom outfite dokáže naozaj zažiariť, patrí k najstarším typom obuvi vôbec a jej začiatky sa spájajú napr. už s pôvodnými indiánskymi kmeňmi, kde si práve indiáni dokázali mokasínovú obuv vyrábať z jediného kusu kože. Mokasíny si svoje miesto v pánskej aj dámskej móde udržali až doteraz a stále patria do kategórie veľmi populárnej a obľúbenej dámskej aj pánskej obuvi. Za svoju popularitu vďačia najmä maximálnej pohodlnosti, ktorú chodidlám poskytujú a tiež širokým možnostiam využitia a kombinovania k rôznym outfitom.

mokasíny

Mokasíny nájdete v rôznych farbách pre ženy aj pre mužov

Ako správne nosiť mokasíny?

Mokasíny majú naozaj široké využitie a môžete ich nosiť nielen k elegantnej či ležérnej móde, ale aj k športovejšiemu oblečeniu, samozrejme nie priamo k teplákovej móde, ale napr. bavlnené jednofarebné pánske bermudy a mokasínky sa nevylučujú, ak ich naviac doplníte vhodnou pánskou košeľou, výsledný efekt bude dokonalý. Tabu pre mokasínky by mali byť ponožky, pretože lepšie svedčia holým nohám, poprípade sú pre dámy na trhu dostupné aj špeciálne hlboko krojené ponožky, ktoré v mokasínach aj v balerínkach ostávajú dokonale skryté. Mokasíny by ste nemali zvoliť ani k veľmi elegantným, formálnym oblekom, vhodnejšiu kombináciu vytvoríte s ležérnym sakom bez kravaty, ktoré je ideálne na voľný čas či párty.

mokasíny

Výborne sa nosia s elegantným aj ležérnym oblečením

Dámska móda

Aj keď mokasíny pripomínajú skôr pánsky štýl a módu, ani pre dámsku módu nie sú neznáme. Dámska móda štýlové a veľmi pohodlné mokasínky s obľubou využíva k rôznym outfitom. Napríklad sa tento typ obuvi výborne hodí k skráteným typom nohavíc, džínsom aj k šortkám. Veľkou výhodou je, že v dámskej móde sú mokasíny dostupné aj v pestrejších farebných prevedeniach či dokonca so vzormi, ako sú napr. bodky. V každom prípade si dámy aj páni v sortimente štýlových mokasín dnes majú naozaj z čoho vyberať.

Karin

Pridaj komentár