Poľovačka v JAR – na čo sa pripraviť a čo očakávať

poľovačka v JAR

poľovačka v JAR prináša aj takéto pohľady

Poľovačka v JAR je pre mnoho poľovníkov vytúženým cieľom. Tieto expedície boli a aj dodnes sú označované za safari, čiže lovecké expedície hlavne na čierny kontinent. Z tohto dôvodu aj dnešné označenie safari je používané pre loveckú alebo fotografickú expedíciu do Afriky.

Rovnako tento názov zostal aj pre súčasné poľovačky v Afrike, ktoré sa však v porovnaní s minulosťou výrazne skrátili. Práve preto sa často stáva, že poľovník vidí z danej krajiny iba letisko, kúsok krajiny počas transferu a lovecký revír. A toto je pri cestovní na poľovačku do Afriky, ale aj inde, veľká škoda.

Jedlo je základom poznávania krajiny aj pri poľovačke v Južnej Afrike

poľovačka v JAR

poľovačka v JAR prináša aj takéto možnosti stravovania

Práve jedlo a miestne špeciality sú tým, čomu sa aj pri nezáujme o danú krajinu nevyhne žiadny cestovateľ ani poľovník. Prostredníctvom gastronómie je jednoduché a príjemné aj spoznávanie Africkej kultúry.

Keďže poľovačka v JAR prebieha na loveckých farmách, o kvalitnú stravu rozhodne nie je núdza. Každá lovecká farma má svojho kuchára, ktorého náplňou práce je iba pripraviť jedlo pre hostí. Vďaka tomu býva poľovačka v Južnej Afrike, okrem poľovníckeho zážitku, aj zážitkom gurmánskym.

Preprava a presuny – poľovačka v JAR

Hoci sprievodcovia z každej poľovníckej farmy svojich klientov radi privezú priamo z letiska a následne po skončení poľovačky dopriava naspäť na letisko, nie je to ideálna verzia. Teda pokiaľ chcete krajinu spoznať aj inak ako poľovník, je vhodné si pobyt predĺžiť a venovať čas aj spoznávaniu krajiny a kultúry. Toto si však treba dohodnúť aj s cestovnou kanceláriou, ktorá vám poľovačku zabezpečuje.

Národné parky môžu byť zaujímavým programom

poľovačka v JAR

Krugerov park navštívený počas poľovačky v JAR

Pokiaľ ste sa už poľovačky v južnej Afrike dostatočne nabažili a podarilo sa vám aj uloviť svoju vysnívanú trofej, národné parky môžu byť to, čo vás dokáže zaujať. Veď kde inde máte možnosť vidieť zver na vlastné oči, dokonca na pár krokov? A zároveň aj uloviť tentokrát niekoľko krásnych záberov do svojho fotoaparátu…

Poľovačka v Južnej Afrike je zaujímavou a veľmi obľúbenou nie len pre možnosti poľovania, ale aj pre to, čo táto neobyčajná krajina ponúka. Preto by bolo škoda pri poľovačke v Južnej Afrike zamerať sa iba na poľovnícke farmy a nevyužiť možnosti, ktoré krajina ponúka ako dovolenková destinácia.

Mato

Pridaj komentár