Tvorba web stránok a sociálne médiá

Sociálne média sú dnes už samozrejmou súčasťou nie len nášho súkromného života, ale aj toho pracovného. Sú rovnako dôležité pre udržiavanie kontaktu so známymi, ako aj pre firemný biznis. Všimli ste si, že sa sociálne média čoraz viac objavujú aj na web stránkach firiem či na súkromných blogoch? Nie je to nič nezvyčajné, keďže sociálne médiá ako napr. Facebook, Twitter, Google+ či dokonca aj YouTube alebo Pinterest sú skvelým spôsobom, ako svoju firmu zviditeľniť, ako zostať v priamom kontakte so zákazníkmi, aj ako efektívne sledovať ich spätné reakcie. Už chápete, prečo sú sociálne médiá nevyhnutné aj pri tvorbe web stránok?

Aby boli sociálne médiá viditeľné

V prvom rade je pri tvorbe web stránok dôležité, aby boli sociálne médiá na stránke viditeľné. To znamená, že by ste mali návštevníkom svojej stránky dostatočne odprezentovať všetky sociálne siete, na ktorých je vaša firma registrovaná (FB, Twitter Google+…). V praxi to znamená umiestniť na web stránku tzv. sociálne tlačítka (social buttons).

Tie sa delia na tri základné skupiny – follow (sledovať), like (páči sa mi to) a share buttons (zdieľať). Follow buttons by mali byť umiestnené na hlavnej stránke a každej podstránke, ideálne niekde v oblasti hlavičky alebo pätičky, poprípade v bočnom paneli. Like a Share tlačítka sa používajú skôr pre konkrétne podstránky, na ktorý sú napr. články alebo galérie, ktoré sú pre ľudí zaujímavé.

Ak sa na vašej stránke nachádza veľa článkov, určite nie je na škodu ani doplniť dizajn pri tvorbe web stránok o komentáre, vďaka čomu budete môcť priamo sledovať reakcie vašich návštevníkov na dané témy.

Tvorba web stránok a dizajn pre návštevníkov

Chcete, aby sa návštevníci na vašej stránke z nejakého dôvodu registrovali? Aj tu môžete využiť dizajn so sociálnymi médiami. Stačí, ak ponúknete svojim návštevníkom možnosť registrácie priamo cez ich Facebook (alebo iný) účet. Tak ich zbavíte nepríjemnej povinnosti vypĺňať zdĺhavé formuláre (čo väčšinu z nich ihneď odradí) a zároveň získate informácie, ktoré potrebuje (napr. e-mailovú adresu pre zasielanie newsletter a pod.).

Nuž a to je len časť z toho, prečo sú sociálne médiá pri tvorbe web stránok tak dôležité. Pridáte ich na svoju stránku aj vy?

Karin

Pridaj komentár