Potrebujete autoalarm?

Kúpili ste si nové auto a teraz rozmýšľate, ako ho čo najlepšie zabezpečiť pred zlodejmi? Potrebujete autoalarm! Zabezpečiť auto proti krádeži na 100 percent bohužiaľ nie je možné, pretože každé zabezpečovacie zariadenie je prekonateľné. To ale neznamená, že to zlodejom áut nemôžete do veľkej miery skomplikovať. Dá vám to šancu, že zlodeja pri krádeži niekto vyruší alebo to vzdá a odíde hľadať ľahší úlovok – napríklad auto, ktoré nie je vybavené autoalarmom. Pri dnešnej ponuke autoalarmov nie je vôbec ľahké sa zorientovať. V podstate platí, že rôzne typy alarmov sú vhodné pre rôzne modely áut. Všetko záleží najmä od konštrukcie vozidla, no odborník, ktorý sa predaju a montáži alarmov venuje, vám vie ponúknuť ten správny pre vaše auto.

shifter

Zabezpečnie auta zámkou radiacej páky či alarmom snímajúcim len pohyb v interiéri je minulosťou.

Rozdelenie autoalarmov

Autoalarmy rozdeľujeme do troch základných skupín – jednocestné, dvojcestné a GPS autoalarm. Rozdiel medzi nimi je hlavne v obsahu funkcií a samozrejme v cene. Jednocestný alarm zabezpečuje základnú úroveň ochrany dverí, kapoty, kufru, zablokovanie naštartovania vozidla… Zariadenie je vybavené sirénou, ktorá je pri poplachu aktivovaná. Diaľkový ovládač vysiela iba povely k alarmu, no neprijíma žiadne spätné informácie. Výhodou jednocestného alarmu je nízka cena. Trochu vyššou úrovňou zabezpečenia je dvojcestný autoalarm. Ten už funguje na obojstrannej komunikácii – signalizuje poplach nielen v aute, ale hlavne pípaním či vibrovaním diaľkového ovládania. Nevýhodou je obmedzená vzdialenosť a to na cca 500m. Medzi najlepšie autoalarmy patrí GPS alarm, ktorý vám o prípadnom poplachu, na rozdiel od ostatných, dá vedieť nech ste kdekoľvek. Stačí aby bolo vaše vozidlo v dosahu GPS signálu. Tieto alarmy poskytujú najvyššiu úroveň zabezpečenia.

autoalarm vam

Automobil zabezpečený neprekonaným systémom VAM.

Cieľ autoalarmu

Základným cieľom autoalarmu je spoľahlivo strážiť všetky možné vstupy do vozidla, či kufra. Dobrý autoalarm by mal vedieť rozoznať i pohyb vo vnútri auta alebo zmenu polohy vozidla. To znamená, že súčasťou nákupu elektronického zabezpečenia by mal byť aj nákup náklonového snímača. Ten rozozná, či sa o vaše auto niekto iba omylom oprel alebo vám napríklad odmontúva koleso bez toho, aby vstúpil dnu do vozidla.

Sana

Pridaj komentár