Poznáte výraz offshore banka?

Pojem offshore bankovníctvo je v poslednej dobe veľmi rozšírený, no nie každý aj vie, čo to vlastne tá offshore banka znamená. Offshore banka je taká banka, ktorá pôsobí v tzv. offshore zónach a je oprávnená poskytovať bankové služby len osobám, ktoré nemajú trvalý pobyt v rovnakej krajine ako samotná offshore banka. Inými slovami, pokiaľ je banka zapísaná napríklad vo Veľkej Británii, môže poskytovať služby komukoľvek na svete s výnimkou tých, ktorí majú trvalý pobyt vo Veľkej Británii. Offshore zóny sa inak nazývajú aj daňové raje a tento pojem je už asi každému z nás jasný. Ide o krajiny, v ktorých je veľmi nízke prípadne nulové zdanenie.

offshore banka

Veľká Británia patrí tiež medzi offshore krajiny

Offshore banka a offshore bankový účet

Offshore banka môže poskytnúť svojim klientom výhodnejšie služby hlavne vďaka výhodám, ktoré v porovnaní s bežnou bankou ponúka. Na banky v offshore zónach sa totiž nevzťahuje tak prísne zdanenie, clo a ďalšie formy daňového spoplatnenia, preto je pre ľudí veľmi výhodné mať v takejto banke svoj offshore účet. Offshore bankové účty zaručujú nielen rýchly prístup k finančným prostriedkom, ale tiež chránia váš kapitál pred zmenami v daňovom systéme štátu vášho bydliska. Väčšinou sa offshore účty otvárajú za účelom diskrétneho uloženia peňazí, ale tiež za účelom prevodu peňažných prostriedkov a ich investovania do spoločností rezidentov. Fungovanie offshore účtu je jednoduché a jeho použitie zvládne úplne každý.

offshore banka

Offshore banka poskytuje určité výhody

Offshore banka – ako si otvoriť účet?

Offshore banka v ktorej si idete otvoriŤ svoj účet sa môže nachádzať v akejkoľvek krajine na svete a vy ani nemusíte vycestovať na to, aby ste vybavili všetko potrebné. Všetko potrebné vybavíte cez internet a neskúr môžete využívať služby internet bankingu. Prvým krokom k otvoreniu offshore účtu je nezáväzná konzultácia, kde získate všetky potrebné informácie o účte a ak sa neskôr pre nejaký účet rozhodnete, ľahko si ho objednáte cez internet a za pár dní ho máte otvorený. Potom vám už len ostáva počkať si na dokumenty k účtu a prístupy k internet bankingu a od toho momentu ste hrdým vlastníkom offhore účtu.

Lenka

Pridaj komentár