Pracovné oblečenie ochráni vaše zdravie

Vzhľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci je zamestnávateľ povinný starať sa o to, aby nebol zamestnanec pri výkone povolania ohrozený na živote a zdraví. Zamestnávateľ preto musí zabezpečiť svojmu pracovníkovi pracovné oblečenie ako aj pracovnú obuv či iné pracovné pomôcky. Ako ale vybrať vhodný pracovný odev? Vyberať treba s rozvahou. Všímajte si kvalitu použitého materiálu, ale aj ďalšie vlastnosti kupovaného oblečenia. Predovšetkým nerobte žiadne ústupky, pretože od vášho pracovného oblečenia závisí vaše zdravie a bezpečnosť. Pracovné oblečenie sa okrem iného volí podľa vykonávanej práce, pretože každá práca vyžaduje iný ochranný odev. Napríklad pre mechanikov sú samozrejmosťou monterky, pre doktorov plášte atď.

pracovné oblečenie

Pracovné oblečenie slúži ako ochrana zdravia a bezpečnosti.

Pracovné oblečenie – čo si treba všímať?

Základné kritéria pri kúpe pracovného oblečenia či obuvi sú v prvom rade bezpečnosť a praktickosť, ako aj trvácnosť a odolnosť voči počasiu. Pracovný odev by mal v zime udržať vaše telo v teple a v lete naopak oceníte vzdušný odev, v ktorom sa nebudete zbytočne potiť. Netreba zabúdať ani na pohodlie. Pretože nie je ťažké nájsť pracovné oblečenie, ktoré spĺňa normy pre bezpečnosť, no nájsť odev v ktorom sa budete cítiť aj príjemne a komfortne je už o niečo zložitejšie. Ideálne pracovné oblečenie by vám nemalo brániť v pohybe. Malo by mať správnu veľkosť a celkovo by ste z neho mali mať pri nosení dobrý pocit. V takom pracovnom oblečení bude radosť pracovať!

pracovné oblečenie

Zateplená pracovná vesta.

Kvalitné pracovné oblečenie

Nezabúdajte ani na to, že pracovné oblečenie musí byť vyrobené z kvalitného materiálu. A to nielen čo sa látky týka, ale aj zapínania a zipsov. Práve tie sa zvyknú kaziť najrýchlejšie. Preto ak máte možnosť, siahnite radšej po pracovnom odeve s iným typom zapínania – ak ale takú možnosť nemáte, vyberajte len odolné zipsy. Čo sa týka materiálu, uistite sa, či je látka vopred vypratá alebo nie. Predídete tak tomu, že sa vám oblečenie po prvom vypratí zbehne a celkovo vám predpraté oblečenie lepšie sadne už pri skúšaní. A v neposlednom rade si pri kúpe pracovného oblečenia všímajte aj šitie. Napnite látku a hľadajte dvojité prešívanie aj hrubé steny – tie vydržia aj tie najnáročnejšie podmienky a oblečenie vám tak vydrží podstatne dlhšie.

Sana

Pridaj komentár