Rekonštrukcia bytu

Chystáte sa rekonštruovať byt? Na čo by ste mali myslieť ešte pred samotnou rekonštrukciou? Ak sa jedná o väčšiu rekonštrukciu, určite nesmiete zabudnúť na návštevu stavebného úradu. Tiež myslite na vašich susedov a rekonštrukciu im oznámte osobne, alebo aspoň odkazom na dverách. Rekonštrukcia bytu môže byť trochu stresujúca, ale výsledok stojí rozhodne za to.

Pred samotnou rekonštrukciou

rekonštrukcia bytu

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu sa podľa zákona chápe ako stavba. Pred tým ako sa do nej pustíte, je dôležité, aby ste navštívili stavebný úrad a rekonštrukciu ohlásili, pri väčšej rekonštrukcii je nutné požiadať o povolenie. Stavebné povolenie musíte mať, ak sa pri rekonštrukcii bude zasahovať do statiky, alebo sa budú vykonávať hocijaké zmeny nosnej steny. Tiež to platí, ak sa budú meniť pôdorysné rozmery miestností, ak sa budú vymieňať okná za väčšie alebo inak členené a pri ďalších veľkých stavebných úpravách a tiež pri úpravách ako zatepľovanie termo omietkami. Pri podaní žiadosti o stavebné povolenie sa pripravte na zaplatenie poplatku.

Pokiaľ vaša rekonštrukcia nezasahuje do statiky alebo do nosných konštrukcií postačí, ak tieto zmeny ohlásite. Ohlásenie vám bude stačiť ak sa chystáte na rekonštrukciu bytového jadra, zasklenie balkóna či postavenie priečky. Ohlásenie je bezplatné.

Pri oboch prípadoch je stavebný úrad povinný  vám dať odpoveď do 30 dní. Ak nebudete mať stavebné povolenie alebo ak rekonštrukciu neohlásite, dopúšťate sa  priestupku a hrozí vám pokuta.

Pri rekonštrukcií by ste mali myslieť aj na vašich susedov, dajte im vedieť kedy bude vaša rekonštrukcia prebiehať. Tiež nezabudnite na dodržiavanie nočného pokoja.

Maľovanie

Maľovanie patrí medzi veľmi obľúbené formy rekonštrukcie. Jednoduchou zmenou farby dostane váš byt úplne nový nádych života a cítite sa v ňom ako v novom. Výber správnej farby dokáže miestnosť opticky zväčšiť a zútulniť, nová farba v nás dokáže vyvolať dobrú náladu a pozitívnu energiu. Maľovať by sme mali pravidelne, každých 5 rokov, pretože v starej farbe sa môžu udržiavať plesne, prach a rôzne nečistoty.

Rekonštrukcia bytového jadra

rekonštrukcie bytov

rekonštrukcie bytov

Rekonštrukcia bytového jadra je záležitosť, ktorú momentálne rieši mnoho starších bytov. Problém tvorí jadro z umakartu, ktoré sa časom začne odúvať, plesnivieť a vôbec nevyzerá esteticky.  Rekonštrukciou bytového jadra môžete len získať. Zväčší sa vám priestor v kúpeľni, zbavíte sa neestetického umakartu a konečne získate kúpeľňu podľa vašich predstáv. Stačí ak sa so svojou predstavou o novej kúpeľni podelíte s odborníkom a spolu určite prídete na to správne riešenie, ktoré je moderné a spĺňa všetky normy.

Mato

Pridaj komentár